Naujienos

Pažintis su nauja darbuotoja..

2020-10-20

Esu Aistė, nuo š. m. liepos mėnesio dirbu Vilniaus pataisos namuose, Turto valdymo skyriaus specialiste. Man 23-eji,o mano zodiako ženklas – žuvis (čia palengvinimas tiems, kurie apie žmogų gali spręsti iš horoskopų aprašymų). Prieš kiek daugiau nei metus apsigyniau politikos mokslų bakalaurą Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute, kur, be studentiško gyvenimo, mane labiausiai domino kritinė teorija ir žmogaus teisių klausimai. Iš profesinės pusės, norėčiau gyvenime rasti atsakymą, kaip suderinti norą pakeisti pasaulį, siekį gyventi patogiai ir suvokimą, kad Bill‘u Gates‘u tikriausiai netapsiu. Myliu augalus, gyvūnus ir gamtą. Vertinu estetiką ir gerus juokelius (mėgstamiausios – britų komedijos). Darbo paieškos prasidėjo labai įprastai: norėjau darbo, kuriame galėtų bent iš dalies praversti mano diplomas, todėl pirma mintis buvo ieškoti skelbimų valstybiniame sektoriuje. Mano darbas – nagrinėti dalį nuteistųjų ir suimtųjų skundų, stengiantis garantuoti, kad kalinimo sąlygos Vilniaus pataisos namuose atitiktų nuteistųjų ir suimtųjų buvimą čia reglamentuojančius teisės aktus. O tai man asmeniškai atrodo reikšminga ir vertybiškai svarbu, nes kalbame apie žmogaus teisių užtikrinimą.

Pati įstaiga savo struktūra ir veiklos pobūdžiu atrodo įdomi pažinti ir suprasti. Ir nė dėl tų pačių priežasčių, dėl kurių žmonės eina švęsti į jau uždarytą Lukiškių tardymo izoliatorių- kalėjimą ar leidžia jaukius vakarus kriminalinės dokumentikos filmų kompanijoje. Žvelgiant iš sociologinės pusės, dirbdama įstaigoje, kuri yra taip smarkiai stigmatizuojama mūsų visuomenėje, norėčiau gilinti suvokimą apie tai, su kokiais praktiniais iššūkiais susiduria ši socialiai atskirta žmonių grupė. Galų gale, tikiuosi, kad ši darbinė patirtis padės susidėlioti savo profesines perspektyvas. Didesni planai ir idėjos dar aktyviai brandinami mano galvoje. Viliuosi, galėsianti jais greit pasidalinti.

Šiuo metu mano tikslas – vairavimo pažymėjimas. Taip pat pasinaudojau Užimtumo tarnybos siūlyta iniciatyva nuotolinių mokymų platformoje nemokamai įgyti ar kelti norimą kvalifikaciją. Taigi esu užsibrėžus iki metų galo gilinti žinias informacinių technologijų srityje (čia nuoroda į Bill‘ą Gates‘ą). Dar nesvetimas man teatras, muziejai ir knygos.

Kiti mano pomėgiai – kaip metų laikai. Gal per Kalėdas kolegoms dovanosiu savo megztas pirštines, gal pavasarį maišysim šaltibarščius su mano augintais krapais ir svogūnų laiškais (o taip jau yra buvę).

 

 
 
Informacija atnaujinta 2020 m. spalio 20 d. 08:37
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos