Naujienos

Nuteistųjų ekskursija į Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejų

2020-10-05

     2020 m. rugsėjo 30 d. Vilniaus pataisos namų Pusiaukelės namų 25 nuteistieji ir 2 Resocializacijos skyriaus specialistai lankėsi Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejuje, kurį 1989 metais įkūrė Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir pavadino Valstybiniu Žydų muziejumi, o 1997 metais, paminint 200-ąsias Vilniaus Gaono mirties metines, muziejus buvo pervadintas į Valstybinį Vilniaus Gaono žydų muziejų.

     Muziejaus administracija surengė Pusiaukelės namų nuteistiesiems nemokamą ekskursiją po muziejų. Nuteistieji buvo padalinti į dvi grupes, kurioms buvo priskirta po gidę. Ekskursijos metu visi galėjome susipažinti su Lietuvos žydų meno kūriniais, t. y., Samuelio Bako kūryba ir istorinėmis ekspozicijomis, susijusiomis su žydų istorija ir holokaustu.

     Daugumai nuteistųjų labai patiko ekskursija Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejuje, kai kurie jų panoro aplankyti ir kitus Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejaus filialus – Holokausto ekspoziciją, Panerių memorialą, Litvakų kultūros ir meno centrą, Žako Lipšico memorialinį muziejų. Toks edukacinis renginys praplečia akiratį – Pusiaukelės namų nuteistieji sužinojo Lietuvoje gyvenančios žydų tautos istoriją, gyvenimą, papročius, kultūrą ir kt.

     Po ekskursijos Resocializacijos skyriaus specialistai padėkojo administracijai ir gidėms už jų geranoriškumą, leidžiant su įdomia istorija nuteistiesiems ir darbuotojams susipažinti nemokamai.

 
 
Informacija atnaujinta 2020 m. spalio 5 d. 08:53
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos