Naujienos

Nuteistieji grąžina Rudaminos Viešpaties Atsivertimo cerkvės teritoriją

2020-09-16

Šių metų rugsėjo 12 dieną devyni Vilniaus pataisos namų Pusiaukelės namų gyventojai pradėjo aplinkotvarkos darbus Rudaminos Viešpaties Atsivertimo cerkvės teritorijoje.

Tai pirmoji stačiatikių šventykla 1866 m. Rudaminoje įrengta buvusioje Švč. Mergelės Marijos katalikų bažnyčioje ir pavadinta Viešpaties Atsivertimo cerkve, kuri 1874–1876 m. buvo išgriauta ir jos vietoje pastatyta nauja dabartinė akmeninė cerkvė, o iš senosios šventyklos pastatyta medinė kapinių Rudaminos Šv. Nikolajaus Stebukladario koplyčia. Pirmojo pasaulinio karo metu cerkvė buvo išvogta. XX a. tarpukariu ji priskirta Vilniaus Skaisčiausios Dievo motinos cerkvei. 1944 m. per karą cerkvė apgriauta, vėliau nebebuvo atstatyta. Pastato griuvėsiai išlikę iki šių dienų.

Pusiaukelės namų darbuotojų iniciatyva, nuteistieji tvarkė Viešpaties Atsivertimo cerkvės aplinką, pjovė ir kapojo krūmus kapavietėje, aplink cerkvės sienas ir tvorą. Tvarkydami Rudaminos Viešpaties Atsivertimo cerkvės teritorijos aplinką nuteistieji bendravo su vietiniais gyventojais, kurie dėkojo Pusiaukelės namų gyventojams už sąžiningai atliktus aplinkotvarkos darbus.

Atlikdami įvairaus pobūdžio darbus nuteistieji pratinami dalyvauti visuomenės gyvenime, o visuomenė – keisti požiūrį į teistus asmenis. Tikėtina, kad tvarkydami istorinių vietų aplinką nuteistieji labiau vertins istorines vietas.

 

 
 
Informacija atnaujinta 2020 m. rugsėjo 16 d. 16:40
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos