Naujienos

Informacija apie ligos atvejį

2020-05-19

Lietuvos pataisos įstaigose prevenciškai, vykdant COVID-19 galimos infekcijos plitimo užkardymą, taikoma kompleksinių priemonių visuma.  Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo, sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sprendimu, prevenciškai dėl koronaviruso infekcijos (COVID-19) tiriami laisvės atėmimo  įstaigų pareigūnai ir darbuotojai, turintys tiesioginių kontaktų su suimtaisiais ar nuteistaisiais. Ištirta daugiau nei 1 300 pataisos įstaigų darbuotojų.

Gegužės 19 d. Laisvės atėmimo vietų ligoninės administracija, koordinuojanti pataisos įstaigų darbuotojų testavimą dėl COVID-19, tikrindama ir kitus darbuotojus, neturinčius tiesioginio kontakto su nuteistasiais, gavo vakar paimtų tyrimų rezultatus, patvirtinančius vieno Vilniaus pataisos namų darbuotojo (ne pataisos pareigūno) susirgimą koronavirusu. Darbuotojas ligos simptomų nejautė, gavus tyrimų rezultatus, kreipėsi į šeimos gydytoją, saviizoliavosi, šiuo metu darbinių funkcijų nevykdo. Apie atvejį informuotas Nacionalinis visuomenės sveikatos centras, kuris atlieka visų COVID-19 atvejų epidemiologinį tyrimą (aiškinasi užsikrėtimo aplinkybes, sąlytį turėjusius asmenis bei kt.svarbią informaciją). Dviejų darbuotojų, turėjusių kontaktą su sergančiuoju, vakar gauti tyrimų rezultatai yra neigiami, tačiau jie prevenciškai yra saviizoliacijoje ir yra stebimi.

Pataisos namų tarnybinėse ir bendrojo naudojimo patalpose, taip pat nuteistųjų gyvenamosiose zonose organizuojamas dezinfekcijos atlikimas.

 
 
Informacija atnaujinta 2020 m. gegužės 19 d. 12:42
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos