Naujienos

Ekskursija į Lietuvos nacionalinę biblioteką

2020-09-18

Knygos – pačios ištikimiausios žmogaus gyvenimo palydovės. Jos lydi žmones nuo lopšio iki mirties. Ir Vilniaus pataisos namų Pusiaukelės namų nuteistieji mėgsta jas skaityti (Pusiaukelės namuose yra nedidelė knygų, kurias padovanojo visuomenė, bibliotekėlė). Tačiau daug didesnės galimybės pasirinkti norimą skaityti knygą ar kitą leidinį yra didelėje bibliotekoje. Šių metų rugsėjo 15-16 dienomis, Resocializacijos skyriaus specialistė (pusiaukelės namams) organizavo dviem pusiaukeliečių grupėms ekskursiją į visiems vartotojams prieinamą Lietuvos nacionalinę Martyno Mažvydo biblioteką.

Ekskursijos dalyviai, lydimi gidės, susipažino su bibliotekos erdvėmis (skaityklomis, tyrimo centrais, susitikimų kambariais, kūrybos ir bendradarbystės erdvėmis, medijos ir „Pats sau“ dirbtuvėmis, kino sale, k.t.) ir teikiamomis paslaugomis (edukacinėmis programomis, parodomis, festivaliais ir kt.), sužinojo bibliotekos ir jos pastato istoriją, turėjo galimybę pamatyti eksponuojamą paveikslų parodą.

Nuteistiesiems labai patiko ekskursija, jie sužinojo, kad biblioteka – ne tik knygų saugykla ir skaitykla, bet ir moderni, integrali kultūros įstaiga, veikianti informacijos sklaidos, kultūros, mokslo ir švietimo srityse. Pusiaukeliečiai sakė, kad šis renginys buvo naudingas ir skatina plėsti akiratį. Sugrįžę iš ekskursijos į Pusiaukelės namus dar ilgai jie dalinosi įspūdžiais, kai kurie panoro tapti nuolatiniais Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos lankytojais.

 
 
Informacija atnaujinta 2020 m. rugsėjo 18 d. 08:46
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos