Naujienos

Alkoholis - žmogaus priešas!

2020-10-12

Alkoholio vartojimas yra opi socialinė ir sveikatos problema. Remiantis Lietuvos statistikos departamento duomenimis, aiškiai matyti, jog alkoholio vartojimo problema yra labai rimta, kasmet vis daugiau neblaivių asmenų kenkia ne tik savo sveikatai, bet ir padaro nusikaltimus. Taip žalą patiria ne tik pats geriantysis, bet ir aplink jį esantys, o kartais ir tiesioginio ryšio neturintys asmenys.

Nuo alkoholio silpstantis imunitetas lemia ir didesnį jautrumą infekcijoms. Nėra saugios dozės ar kiekio, bet kokio kiekio alkoholio vartojimas daro žalą – kuo daugiau vartojama, tuo didesnė žala patiriama.

Vilniaus pataisos namuose dalis nuteistųjų, atliekančių laisvės atėmimo bausmę, turi priklausomybę alkoholiniams gėrimams ar nusikaltimą įvykdė apsvaigę nuo alkoholio.

Pataisos įstaigoje vyksta anoniminių alkoholikų susirinkimai, veikia priklausomybių reabilitacijos grupė. Užsiėmimuose lankosi nuteistieji pripažinę, jog alkoholis yra žalingas jų sveikatai ir nori atsikratyti priklausomybės. Susirinkimus veda ne tik šios srities specialistai, bet ir nuteistieji, kurie įveikė priklausomybę alkoholiui, bei nori pasidalinti savo patirtimi kovojant su alkoholizmu.

Vilniaus pataisos namų Resocializacijos skyriaus specialistė parengė informacinio pobūdžio atmintinę „Kas yra alkoholis ir kokios alkoholio vartojimo pasekmės“. Atmintinės buvo įteiktos nuteistiesiems, kad primintų apie alkoholio žalą.

 

 
 
Informacija atnaujinta 2020 m. spalio 12 d. 16:06
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos