Naujienos

ŠIAULIŲ TARDYMO IZOLIATORIUJE – DISKUSIJA APIE PASAULINĘ AIDS DIENĄ

2020-12-01

Šiaulių tardymo izoliatoriaus Resocializacijos skyriaus pareigūnė Edita Gedvilaitė suimtuosius ir nuteistuosius pakvietė diskusijai apie Pasaulinę AIDS dieną. Kadangi karantinas riboja galimybes artimai bendrauti, panaudotas originalus saviraiškos būdas: kalintieji savo žinias, mintis ir nuomones apie gyvybei pavojingą AIDS ligą išsakė piešdami. Tapyba, piešimas nereikalauja artimo kontaktinio bendravimo, leidžia ramiai apgalvoti pasiūlytą temą ir savitai ją atskleisti E. Gedvilaitė pažymėjo, kad edukacinio užsiėmimo tikslas – propaguoti brandesnį suimtųjų (nuteistųjų) požiūrį į ŽIV infekciją ir tuo susijusias problemas, taip pat - paneigti visuomenėje nusistovėjusius stereotipus AIDS tema.

Nuosekli nuteistųjų resocializacija yra vienas iš svarbiausių elementų asmens reabilitacijai ir sėkmingai integracijai į visuomenę ir šiam tikslui pasiekti dažnai naudojamos kūrybinės išraiškos priemonės. Piešimas suimtiesiems (nuteistiesiems) padeda atsikratyti streso, išspręsti psichologines problemas, pakeisti mąstymą.

Tardymo izoliatoriaus muziejuje buvo surengta suimtųjų (nuteistųjų) piešinių, skirtų Pasaulinei AIDS dienai, paroda. Nors dėl karantino ir draudimo būriuotis ją aplankė itin ribotas lankytojų skaičius, darbai be žiūrovų vertinimo neliks, bus ieškoma galimybių juos eksponuoti ir kitose izoliatoriaus viešose erdvėse.

Pasaulinė AIDS diena minima pasaulyje nuo 1988 metų, kai visų pasaulio šalių sveikatos ministrų susitikime nuspręsta keistis informacija, susijusia su šia liga, bei minėti gruodžio 1-ąją kaip kovos su AIDS dieną. Nuo 1981-ųjų, kada buvo užregistruotas pirmasis šios ligos atvejis, vis dar nėra vaistų, galinčių ją išgydyti, nors mokslininkai jau sukūrė keletą preparatų, stiprinančių imuninę sistemą, kurie padeda kovoti su ŽIV (žmogaus imuniteto virusu) ir taip prailginti gyvenimą.

 
 
Informacija atnaujinta 2020 m. gruodžio 1 d. 16:36
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

 

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos