Naujienos

SUIMTIEJI SAVE PAŽINO SPALVINDAMI MANDALAS

2019-12-17

Dvejus metus Šiaulių tardymo izoliatoriuje esantys suimtieji turėjo galimybę dalyvauti teminio užimtumo „Savęs pažinimas“ užsiėmimuose. Užsiėmimus vedė Resocializacijos skyriaus specialistė Sigutė Rudzinskienė. Specialistės teigimu, mandalos simbolis spontaniškai atsiranda žmogaus gyvenime tuomet, kai jis pradeda sąmoningai siekti darnos su pasauliu, ima ieškoti gyvenimo prasmės. Pasak S. Rudzinskienės, yra daug būdų kaip dirbti su mandala, tad norinčiųjų išbandyti šią savęs pažinimo terapijos formą išties netrūko.

Užsiėmimų metu suimtiesiems buvo pasakojama apie mandalų kilmę, prigimtį, kūrybinį procesą. Suimtieji kūrė spalvingus piešinius, margino juos įspūdingais raštais. analizavo ir aptarė sukurtas mandalas, o piešinių autoriai papasakojo savo potyrius ir mandalų kūrimo procesų metu užplūdusias emocijas.

Savęs pažinimo programos tikslas – plėtoti pozityvias asmens galias (dvasines, intelektines ir menines), sudarant sąlygas pagal galimybes būti veikliam, siekti dalyvauti kartu su kitais užimtumo, laisvalaikio veiklose, adaptuotis ir integruotis visuomenėje. Elgesio sunkumų turinčių, nusikalsti linkusių suimtųjų (nuteistųjų) socializacija, psichologinio atsparumo stiprinimas, jų prosocialių vertybių ir nuostatų diegimas, asmenybės potencialo ir jos augimo vidinių resursų atskleidimas – kalinčių asmenų integracijos į visuomenę prioritetai, kuriuos įgyvendindami savanoriai ir įstaigos darbuotojai pasitelkia ne tik įprastus asmenybės formavimo metodus, bet ir dailės, literatūros, muzikos terapijas.

Suimtųjų kurtos mandalos bus eksponuojamos naujai atsidariusioje Šiaulių tardymo izoliatoriaus edukacinių užsiėmimų erdvėje.

 
 
Informacija atnaujinta 2019 m. gruodžio 17 d. 10:21
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

 

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos