Naujienos

SAVANORIAI SU NUTEISTAISIAIS IKI GYVOS GALVOS PYNĖ ADVENTO VAINIKUS

2019-12-17

Šią savaitę savanoriai Šiaulių botanikos sodo darbuotojai atvyko į Šiaulių tardymo izoliatorių su nuteistaisiais pinti advento vainikų. Užsiėmimo metu buvo siekiama ugdyti pažinimo ir menines kompetencijas per krikščioniškas tradicijas, atskleisti mūsų šalies etninės kultūros išskirtinumą, jos archaiškumą, neišsenkantį kūrybiškumą.

Užsiėmimo metu Šiaulių botanikos sodo darbuotojai priminė nuteistiesiems iki gyvos galvos kas yra adventas ir kokia šio laikotarpio reikšmė, kodėl Kristaus gimimo šventės išvakarėse laikomasi rimties, pasninko ir draudimų. Kalintieji sužinojo, kokie kalėdiniai namų papuošimai būdingi Lietuvai ir iš kur atkeliavo adventinio vainiko pynimo paprotys. Užsiėmimo metu buvo ugdomas dalyvių sąmoningumas, tarpusavio bendravimo įgūdžiai. Užsiėmime dalyvavę nuteistieji sukurtus vainikus parsinešė į gyvenamąsias kameras. Kankorėžiais, beržo šakelėmis, riešutų kevalais, sudžiovintais gėlių žiedais puošti vainikais bent šiek tiek praskaidrins švenčių laukimą. . Užsiėmimo metu vyko ne tik vainikų pynimas, bet ir diskusija. Nuteistiesiems iki gyvos galvos užsiėmimas labai patiko, nes ne tik galėjo sukurti kalėdines dekoracijas, bet ir pabendrauti tarpusavyje bei su savanoriais. Nuteistieji prašė Botanikos sodo darbuotojų atvykti dar ir dar kartą.

Nuteistieji iki gyvos galvos Šiaulių tardymo izoliatoriuje kali nuo liepos. Jų socialinė reabilitacija tik įsibėgėja. Džiugina, kad didėja savanorių, pageidaujančių dirbti su kalinčiaisiais iki gyvos galvos, ratas. Patys nuteistieji aktyviai siekia dalyvauti įvairiose veiklose ir asmenybės tobulinimo, elgesio korekcijos programose.

 
 
Informacija atnaujinta 2019 m. gruodžio 17 d. 16:26
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

 

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos