Naujienos

KALĖDINĖSE DIRBTUVĖSE GIMSTA DOVANOS VAIKAMS

2019-12-16

Šiaulių tardymo izoliatoriaus kalėdinėse dirbtuvėse – pats darbų įkarštis. Nuteistieji ir suimtieji šventinę nuotaiką išreiškia per kūrybą: gamina kalėdinius atvirukus, mokosi rišti ir puošti advento vainikus, kuria ypatingai mielus žaislus, originalias kalėdines eglutes ir dekoracijas.

Laikinasis Resocializacijos skyriaus viršininkas Aleksandras Molčianovas pastebi, kad šventinės nuotaikos vis daugiau įstaigoje ir ją kuria visi: savanoriai, darbuotojai ir čia laikomi suimtieji ir nuteistieji. „Renginių, edukacinių užsiėmimų, paskaitų, prasmingų susitikimų tiek, kad kiekvienas norintis gali rasti savo širdžiai mielą veiklą“,- sakė A. Molčianovas. Bene didžiausio susidomėjimo sulaukia kalėdinėse dirbtuvėse organizuojamos veiklos. Kadangi šv. Kalėdos yra dalijimosi ir atjautos metas, dirbtuvėse gimę kūriniai iškeliaus pas vaikus. Įstaigą sieja graži bendrystė su Šiaulių miesto Socialinių paslaugų centru (ten šiuo metu eksponuojama kalinčių asmenų kūrybos paroda), tad izoliatoriuje kalinčių nuteistųjų pagaminti žaislai keliaus būtent šį centrą lankantiems vaikams.

„Nors šiame inovatyvių technologijų amžiuje yra daugybė vaikus dominančių išmanių žaislų, mūsų nuteistieji savo rankomis žaislus pagamino iš paprasto, natūralaus medžio. Tikimės, kad toks žaisliukas taps netikėta staigmena, atneš šventinio jaukumo ir šilumos“,- sakė Šiaulių tardymo izoliatoriaus direktorius Saulius Rajunčius.

Šiauliečiai izoliatoriuje kalinčiųjų kūrybą iki Trijų karalių gali pamatyti Šiaulių miesto Socialinių paslaugų centre. Atvykstantieji į ekskursijas į Šiaulių tardymo izoliatoriuje šiuo metu gali grožėtis įstaigos muziejuje eksponuojama šventinių atvirukų ir dekoracijų paroda.


 

 
 
Informacija atnaujinta 2019 m. gruodžio 17 d. 07:57
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

 

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos