Naujienos

ŠIAULIŲ TARDYMO IZOLIATORIAUS KOLEKTYVAS PAMINĖJO PROFESINĘ ŠVENTĘ

2020-02-11

Vasario 10 d., Šiaulių tardymo izoliatoriaus pareigūnai ir darbuotojai rinkosi į Šiaulių universiteto bibliotekos salę, kur vyko Pataisos pareigūnų profesinės šventės ir Lietuvos bausmių vykdymo sistemos įkūrimo 101-ųjų metinių minėjimas. Pasveikinti pataisos pareigūnų ir Šiaulių tardymo izoliatoriaus dirbančiųjų atvyko gausus būrys svečių: Lietuvos Respublikos Seimo narys Stasys Tumėnas, parlamentaro Valerijaus Simulik patarėja, Šiaulių miesto savivaldybės mero pavaduotojas Egidijus Elijošius, teismų, statutinių organizacijų, savanoriškųjų krašto pajėgų vadovai ir atstovai, Šiaulių tardymo izoliatoriaus socialiniai parteriai ir izoliatoriuje besidarbuojantys savanoriai.

Veiklos organizavimo skyriaus vyriausioji specialistė Virginija Smirnova trumpai apžvelgė Lietuvos bausmių vykdymo sistemos raidą ir Šiaulių tardymo izoliatoriaus istoriją, papasakojo apie pareigūnų kasdienybę, jų laisvalaikį ir Šiaulių tardymo izoliatoriaus pastangas tapti neatsiejama Šiaulių miesto bendruomenės dalimi. Buvo prisiminti pernai itin didžiulio pasisekimo sulaukę izoliatoriaus kultūriniai projektai: dalyvavimas Europos muziejų nakties renginyje, knygų namelio, kuris tapo itin populiarus tarp aplinkinių gyventojų, pastatymas šalia Šiaulių tardymo izoliatoriaus.

Nuoširdžiausi ir jautriausi žodžiai renginio metu buvo skirti pareigūnams ir darbuotojams bausmių vykdymo sistemoje ištarnavusiems ne vieną dešimtį metų ir iki šiol sėkmingai besidarbuojantiems Šiaulių tardymo izoliatoriuje. Už nepriekaištingą tarnybą, už atsakingą pareigų atlikimą, už tai, kad savo kasdieniu darbu rodo sektiną pavyzdį jauniems pareigūnams ir darbuotojams profesinės šventės ir bausmių vykdymo sistemos įkūrimo 101-ųjų metinių proga Šiaulių tardymo izoliatoriaus įsakymu buvo paskatinti 16 pareigūnų ir dvi ilgametės įstaigos darbuotojos. Pareigūnams buvo įteikti medaliai „100 metų Lietuvos bausmių vykdymo sistemai“, o darbuotojoms – III laipsnio garbės ženkliai „Už nuopelnus“. Šiaulių tardymo izoliatoriaus direktorius Saulius Rajunčius pažymėjo, kad tuo apdovanotojų sąrašas nesibaigia: Šiaulių tardymo izoliatoriaus Saugumo valdymo skyriaus jaunesnysis specialistas Mindaugas Maziliauskas ir Turto valdymo skyriaus santechnikas Edmundas Dunauskas Kalėjimų departamento direktoriaus įsakymu paskatinti vardinėmis dovanomis. Šventės išvakarėse Teisingumo ministras vienkartinėmis išmokomis paskatino 6 įstaigos pareigūnus, dalyvavusius pabėgti bandžiusio nuteistojo sulaikyme.

Izoliatoriaus direktoriaus pavaduotoja Rasa Šošič susirinkusiems pristatė fotografo Andriaus Repšio nuotraukas, kuriose Šiaulių tardymo izoliatorius nufotografuotos iš drono. Jau šį pavasarį fotografas planuoja surengti šių fotografijų parodą. Renginio dalyviai pastebėjo, kad iš paukščio skrydžio izoliatorius atrodo kitaip: meniškai įsilieja į bendrą Šiaulių panoramą. Šiaulių tardymo izoliatoriaus direktorius S. Rajunčius visiems palinkėjo drąsos bei kitokio požiūrio tiek švenčiant, tiek atliekant kasdienius darbus. Lietuvos bausmių vykdymo sistemos šimtmetį įstaigos darbuotojai paminėjo išties originaliai – surengė žygį į Kryžių kalną ir pastatė šiai progai skirtą kryžių. Šiais metais Pataisos pareigūnų diena pradėta minėti vasario 7-ąją, žaismingu mušamųjų grupės „Ritmas kitaip“ koncertu.

Saugumo valdymo skyriaus specialistas, jau ketvirtį amžiaus bausmių vykdymo sistemoje tarnaujantis Rimas Bružas su susirinkusiais pasidalijo prisiminimais apie jam tekusius išgyventi sudėtingus tarnybos momentus. Įstaigos vadovas ir renginio svečiai pareigūnams linkėjo ištvermės, stiprybės, sveikatos nelengvoje tarnyboje ir didžiuotis profesija, kuri labai svarbi ir reikalinga visuomenei.

 
 
Informacija atnaujinta 2020 m. vasario 19 d. 10:43
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

 

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos