Kontaktai

Trakų g. 10, LT-76286 Šiauliai

Tel. +370 41 430921

Faks. +370 41 430936

El. paštas: administracija@siauliuti.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama

 

 

            Atverti interaktyvų žemėlapį

 

Naujienos

ŠIAULIŲ TARDYMO IZOLIATORIAUS DARŽININKAMS – PATS DARBYMETIS

2020-05-18

Vėsus pavasaris verčia nerimauti Šiaulių tardymo izoliatoriuje daržininkyste užsiimančius nuteistuosius. Jie, kaip ir didžioji dauguma daržininkų, susiduria gamtos pateikiamais iššūkiais: šalnos, drėgmės stoka verčia ypatingai rūpintis jau pasodintomis ar pasėtomis daržovėmis. Šiaulių tardymo izoliatoriuje vykdomame projekte „Žalioji oazė“ panoro dalyvauti 14 ūkio aptarnavimo būrio nuteistųjų, Ne darbo metu nuteistieji prižiūri jų pačių auginamus augalus, daržovių lysves, šiltnamį bei agrokultūrinei veiklai skirtą teritoriją. Rūpestingiausi daržininkai jau gali džiaugtis šiltnamyje išdygusiais ridikėliais, žiedus kraunančiais pomidorais, agurkas, puikiai prigijusiais porais, paprikomis, lysvėse dygstančiomis morkomis. Kantriausieji puoselėja braškes, kurių žiedų gausa žada gerą derlių. Daržininkai viliasi, kad šilta žiema buvo palanki ir vynuogėms, kurios dar tik pradeda skleisti lapelius. Kol kas dar ant palangės saule mėgaujasi moliūgai: juos į daržą planuojama sodinti labiau sušilus orams.

Nuteistųjų norą užsiimti daržininkyste skatina ir įstaigos darbuotojai. Įstaigoje paskelbta akcija „Pasidalink“, kurios metu įstaigos darbuotojai gali atnešti atliekamų sodinukų, daigų ir sėklų.

Bendradarbiaujant su ilgamečiu Šiaulių tardymo izoliatoriaus partneriu – Šiaulių universiteto Botanikos sodu, nuteistieji išmoko prižiūrėti aplinką. Ne vienus metus, Botanikos sodo atstovai nuteistuosius moko daržo ir sodo priežiūros subtilybių. Realios patirties nuteistieji gauna išvykų į Botanikos sodą metu, kai Botanikos sodo darbuotojams padeda rūpintis sode augančiais augalais. Šiaulių tardymo izoliatoriaus aplinką puošia Botanikos sodo dovanoti daugiamečiai augalai, medeliai. „Žaliosios oazės“ dalyviai tikina, kad kruopštus darbas darže atsiperka - pačių augintos daržovės ir uogos yra pačios skaniausios.

   Ridikai

 

   Braškės

 
 
Informacija atnaujinta 2020 m. gegužės 18 d. 16:04
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos