Kontaktai

Trakų g. 10, LT-76286 Šiauliai

Tel. +370 41 430921

Faks. +370 41 430936

El. paštas: administracija@siauliuti.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama

 

 

            Atverti interaktyvų žemėlapį

 

Naujienos

KALINTIEJI ATSKLEIDĖ, KĄ JIEMS REIŠKIA ŠEIMA

2020-06-22

Neabejojama, kad laisvės atėmimo bausmė yra sunkus šeimos ryšių išbandymas, o jų išsaugojimas gali tapti itin svarbia nuteistojo resocializacijos prielaida. Šiaulių tardymo izoliatoriaus Resocializacijos skyriaus specialistai, siekdami kad nuteistasis (suimtasis) į visuomenę grįžtų nusiteikęs prasmingiems pokyčiams, pastebi, kad resocializacijos procesai įgauna didesnę motyvacinę prasmę, kai juose, tegul ir neakivaizdžiai, dalyvauja pozityviai nuteikianti kalinčiojo šeima.

Birželio 19 d. įstaigoje laikomiems asmenims Resocializacijos skyriaus pareigūnai organizavimo paskaitą apie šeimos vertybes, šeimos ryšių išsaugojimo svarbą. Diskusija po paskaitos atskleidė, kad šeima visiems renginio dalyviams yra svarbi, o teigiami pokyčiai dažniausiai vyksta būtent dėl pasitikėjimo kredito, suteikiamo šeimos narių ir artimųjų. Laikinai Resocializacijos skyriaus viršininko pareigas einantis Aleksandras Molčanovas pastebi, kad tie nuteistieji, kurie jaučia stiprų šeimos palaikymą, turi didesnes galimybes išvengti pakartotinio teistumo. Tinkama moralinė parama, kurią teikia šeimos nariai, iš dalies lemia pilnatvės jausmą ir galimybę sėkmingai spręsti iškylančias problemas bei skatina norą tapti geresniais, savo prasmingais darbais siekti visuomenės teigiamo įvertinimo.

Sutuoktines ar gyvenimo drauges, tėvus, vaikus turintys diskusijos dalyviai tvirtino, kad šeimos palaikymas jiems yra labai svarbus ir motyvuojantis daugiau nenusikalsti. Išlaikyti gerus santykius esant atskirtiems nuo šeimos yra ganėtinai sunku, bet įmanoma. Siekiant palaikyti šiltus ir artimus socialinius ryšius, neatitrūkti nuo laisvėje laukiančių šeimų, išnaudojamos visos įstatymų numatytos galimybės bendrauti su savo šeimos nariais. Socialiniams ryšiams stiprinti ir palaikyti Šiaulių tardymo izoliatoriuje veikia ir karantino metu itin išpopuliarėjo vaizdo telefonija, kurios metu suimtieji (nuteistieji) gali bendrauti su artimaisiais juos matydami kompiuterio ekrane. Po karantino jau galimi trumpalaikiai bekontakčiai pasimatymai, tikimasi, kad epidemiologinei būklei pagerėjus bus leidžiami ilgalaikiai pasimatymai ir gerai besielgiančių nuteistųjų trumpalaikės išvykos į namus.

Šiaulių tardymo izoliatoriuje susituokęs suimtasis teigė, kad šeima jam – tai saugumas, ramybė, jausmas, kad esi reikalingas. Šeima kuriama, nes svarbu jaustis kažkam reikalingu, norisi rūpintis kitu žmogumi ir pačiam jausti, kad esi svarbus. Kaip pastebėjo paskaitą-diskusiją organizavusieji Resocializacijos skyriaus specialistai – prabilti apie šeimas, galbūt trūkinėjančius socialinius ryšius kalintiesiems nėra lengva. Tokios diskusijos reikalauja ypatingo pasirengimo ir dalyvių pasitikėjimo specialistų profesionalumu.

„Užsiėmimų tikslas – parodyti kaip stiprinti socialinius ryšius, padėti surasti būdus palaikyti dialogą su laisvėje likusiais artimaisiais ir paskatinti savo elgesiu įrodyti norą gyventi pozityviau“, - sakė A. Molčanovas.

 
 
Informacija atnaujinta 2020 m. birželio 22 d. 15:12
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos