Kontaktai

Pravieniškių g. 5, Pravieniškių k., LT-56369 Kaišiadorių r., Lietuvos Respublika

Tel. +370 346 67 007

Faks. +370 346 56 313

El. paštas: pravienpn-ak@pravienpn-ak.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama.

 

Esant nesklandumams, jungiantis prie tarnybinio elektroninio pašto, kreipkitės į Veiklos organizavimo skyriaus specialistą.

Naujienos

Susitikimas su daugkartiniu jėgos trikovės čempionu

2021-08-26

Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos Antrojo sektoriaus Priklausomybes turinčių įkalintų asmenų reabilitacijos centre (toliau – Centras), vyko susitikimas su daugkartiniu Lietuvos jėgos trikovės čempionu, pasaulio vicečempionu, planetos rekordininku, priklausomybių mentoriumi, mitybos specialistu, sveikatingumo ir saviugdos treneriu Amandu Paulausku.

 

Amandas vedė paskaitą „Priklausomybės ir meditacija“. Paskaitos metu, buvo kalbama, kas yra ramus protas, drausmingas gyvenimas ir ieškojimo dvasia. Kad tik asmeninės pastangos šiame pasaulyje gali padėti žmogui išlaisvinti save iš savo paties proto sukurto egoizmo, troškimų ir kančios persmelkto gyvenimo. 

 

Visas šis pasaulis yra persmelktas tokio dėsnio, kad kiekviena gyva būtybė ieško kaip padidinti malonumą, sumažinti skausmą ir tai visiškai normalu. Blogai yra tai, kad dažniausiai malonumas susietas su žalingais įpročiais, o skausmas su tais dalykais, kurie verčia mus tobulėti - saviugda, meditacija, sportas, sveikas ir doras gyvenimo būdas.

 

Norint išsigelbėti iš šio užburto skausmo ir kančios rato reikėtų leisti sau pabandyti ieškoti ramybės ir pilnatvės. Savo dėmesį perkelti iš išorinio pasaulio troškimų į vidinį pasaulį, savo lūkesčius kitiems nukreipti į lūkesčius sau pačiam. Praktikuoti sąmoningumą, kad pažinti kaip veikia protas ir psichika. Dažnai žmonės nori jausti daugiau ramybės, džiaugsmo, tapti išmintingesni... Tuo tarpu visas dėmesys būna nukreiptas į tai, kaip patirti daugiau malonumų ir patenkinti savo geismą. Visi tie malonumai ne tik, kad laikini ir greitai pasibaigiantys, bet ir auginantys savimeilę, godumą, pyktį... Dėl to žmogus kenčia ir pradeda degraduoti.

 

Vienas svarbiausių parametrų, kokį turėtų susireguliuoti kiekvienas žmogus, norintis daugiau ramybės ir džiaugsmo savo gyvenime, tai - protas, kuris veikia be disfunkcijų ir yra ramus.

 

Saviugdos treneris Amandas pasidalino meditacijos praktika, kuri yra viena efektyviausių meditacijos technikų, kurią jis pats naudoja kasdien, jos dėka pavyksta palaikyti sąmoningumą, nuraminti protą, kuriame kartais būna tikras minčių chaosas.

 

Šiuo metu yra be galo daug meditacijos būdų ir kitų praktikų, kurios siūlo greitą atsipalaidavimą, malonias būsenas ar kitaip pasijausti geriau, bet tai nėra sąmoningumo esmė ir neduoda ilgalaikio rezultato. Norint tapti išties sąmoningesniu reikia ugdyti budrumą bei savistabą. Stebėti ir bandyti atpažinti savo žalingus elgesio modelius, per kuriuos pasireiškia mūsų ego ir blogosios ydos. Atpažinus pasistengti jas sustabdyti.

 

Tik išmokę būti šioje akimirkoje, jausti savo kūną, erdvę, kurioje esate, nieko nebevertinti ir neįsitraukti į istorijas, kurias kuria protas, tiesiog būti, stebėti kvėpavimą, nesitapatinti su mintimis mes pradedame rinkti tikrąją meditacinę patirtį ir ramybę, kurios visi taip norime.

 

Susitikimo metu, vyko praktiniai meditacijos ir kvėpavimo užsiėmimai. Nuteistieji aktyviai dalyvavo, ne tik diskusijoje, bet ir atliko praktinius užsiėmimus.

 

Tokie susitikimai labai vertingi, ne tik motyvuojant keisti gyvenimo būdą, atsikratyti priklausomybių, bet ir keičiant visuomenės nuomonę apie įkalinimo įstaigą, ir ten esančius nuteistuosius.

 
 
Informacija atnaujinta 2021 m. rugpjūčio 26 d. 15:40
 

AKTUALU!

INFORMACIJA DĖL PASIMATYMŲ(nuteistųjų giminėms ir artimiesiems)

Pasimatymų biurų telefono nr.

Pirmasis sektorius (8 346) 56303

Antrasis sektorius (8 346) 56489

Trečiasis sektorius (8 346) 56288

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?