Kontaktai

Pravieniškių g. 5, Pravieniškių k., LT-56369 Kaišiadorių r., Lietuvos Respublika

Tel. +370 346 67 007

Faks. +370 346 56 313

El. paštas: pravienpn-ak@pravienpn-ak.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama.

 

Esant nesklandumams, jungiantis prie tarnybinio elektroninio pašto, kreipkitės į Veiklos organizavimo skyriaus specialistą.

Naujienos

Pirmojo sektoriaus „Origami“ būrelio kolekcija pildosi naujais darbais

2020-06-22

Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos Pirmajame sektoriuje jau porą mėnesių veikia „Origami“ lankstymo meno būrelis. „Origami“ būrelį pirmadieniais–antradieniais veda 9-o būrio nuteistasis – profesionalus šios technikos žinovas, turintis didžiulę patirtį. Įdomu tai, kad nuteistasis, turintis tam tikrų meno ar mokslo žinių, moko kitus nuteistuosius, pasidalina savo žiniomis. Tokių pozityvių užsiėmimų metu ne tik mokomasi kurti meniškus lankstinius, perduoti savo sukauptą patirtį, bet tai ir puikus laisvalaikio praleidimas, skatinantis kūrybingumą bei ugdantis kantrybę.

Nuo būrelio įsikūrimo pradžios nuteistieji sukūrė daug gražių, meniškų darbų. Dalis jų išvažiavo į Kauno savivaldybės vaikų globos namus – už tai Pirmasis sektorius sulaukė ir atgalinio ryšio – gražios šios institucijos padėkos. Na, o Pirmojo sektoriaus kolekcija vėl pildosi naujais darbais. Pats populiariausias šios lankstymo technikos lankstinys – gulbė. Tačiau, tobulėjant lankstymo įgūdžiams, gausią jų kolekciją papildė rožiniai bei mėlyni drambliai, vazos su gėlėmis, įvairūs paukščiai, lotosai, zuikiai, varlytės.

Dabartiniame pasaulyje „Origamio“ lankstymo technika plačiai paplito pasaulyje. Lankstyti mėgsta ne tik vaikai, bet ir suaugusieji. Su laiku pastebėtas labai teigiamas šios technikos poveikis žmogaus psichikai bei dvasinei sveikatai. Smulkių detalių lankstymas, reikalauja tam tikros koncentracijos, susikaupimo, dėmesingumo ir veikia kaip tam tikra meditacijos forma, nes padeda žmogui atsijungti nuo skriejančių minčių srauto, nuraminti protą, atsipalaiduoti. Ypač tinka žmonėms, išgyvenantiems stresą ar nerimą, – pasinėrimas į procesą padeda užsimiršti, nebesigilinti į rūpesčius. Ši meno šaka, kaip pozityvaus laisvalaikio praleidimo būdas, puikiai tinka nuteistiesiems, kurie atskirti nuo namų, artimųjų, turi galimybę atitrūkti nuo kasdienybės.

„Origamio“ technika – tai popieriaus lankstymo menas. Jo pavadinimas kilo iš dviejų japoniškų žodžių „Ori“ – lankstyti, bei „kami“ – popierius. Šio unikalaus lankstymo meno kilmė - Kinija. Ilgą laiką šios technikos lankstymo paslaptys buvo slepiamos, o jo lankstymo paslaptys perduodamos iš kartos į kartą.

 

 
 
Informacija atnaujinta 2020 m. birželio 22 d. 16:23
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos