Kontaktai

Pravieniškių g. 5, Pravieniškių k., LT-56369 Kaišiadorių r., Lietuvos Respublika

Tel. +370 346 67 007

Faks. +370 346 56 313

El. paštas: pravienpn-ak@pravienpn-ak.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama.

 

Esant nesklandumams, jungiantis prie tarnybinio elektroninio pašto, kreipkitės į Veiklos organizavimo skyriaus specialistą.

Naujienos

Pirmajame sektoriuje nuskambėjo Lietuvos himnas

2020-07-08

Lietuva pirmadienį vieningai šventė Lietuvos valstybės įkūrėjo kunigaikščio Mindaugo karūnavimo dieną – Lietuvos valstybės įkūrimo dieną. Dar kitaip vadinamą Mindauginėmis. Kaip ir kiekvienais metais tradiciškai visuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose, kaimuose ir rajonuose lygiai devintą valandą vakaro vienu metu nuskambėjo Tautinė giesmė. Ši unikali idėja sugiedoti liepos 6-tąją Lietuvos himną gimė 2009-aisiais, švenčiant Lietuvos vardo tūkstantmetį, ir tapo gražia šių dienų tradicija. Iškilminga tautinė giesmė nuvilnijo ne tik Lietuvoje, bet ir per visas pasaulio lietuvių bendruomenes, kaip tikėjimo bei vilties simbolis, kaip visų, pasaulyje išsibarsčiusių, lietuvių vienybės simbolis. Šią dieną, kaip ir kiekvienais metais, visuose Lietuvos miestuose buvo organizuojama daugybė įvairių meno ir sporto renginių, išradingumo nestokojančių akcijų, koncertų.

Tad ir Pravieniškių pataisos namų – atvirosios kolonijos Pirmojo sektoriaus nuteistieji gausiai dalyvavo šios išskirtinės, Lietuvai svarbios šventės minėjime. Mindaugo karūnavimo dienos laukė „Origamio“ meno būrelis - šiai progai pažymėti nuteistieji iš spalvoto popieriaus kūrė ir sukūrė karališkas karūnas. O dešimtojo būrio nuteistasis savarankiškai sukūrė išskirtinai šiai progai skirtą viktoriną „Karaliai ir karūnos“. Viktorinos metu buvo puiki proga ne tik pasitikrinti savo žinias, bet ir sužinoti kažką naujo ne tik apie Lietuvos karališką istoriją, bet ir apie Europos bei pasaulio monarchijos subtilybes, karalių gyvenimo būdą. Ne vienam nuteistajam buvo didžiulė staigmena, kad Anglijos karalienės Elžbietos II profesija įgyta karo metu – automechanikė, o karalienė Bona Sforza, Žygimanto Augusto motina, pirmoji pradėjo valgyti peiliu ir šakute.

Kaip ir įprasta valstybinių švenčių ar kitomis iškiliomis progomis Pirmajame sektoriuje vyko įvairūs sporto renginiai, kuriuose net ir paprastomis dienomis labai mielai dalyvauja nuteistieji: kuo rimčiausios futbolo varžybos, azartiškas tinklinio turnyras, aistringos krepšinio varžybos, virvės traukimas, stalo tenisas ir kt. Sportas – daugelio nuteistųjų mėgstamas laisvalaikio praleidimo būdas ir tai džiugina, nes aktyvi fizinė veikla įtakoja ne tik fizinę, bet ir psichinę nuteistųjų sveikatą, sukelia daug pozityvių emocijų. Šventiniuose sporto renginiuose netrūko geros nuotaikos, azarto, aistrų, o taip pat gausybės prizų, apdovanojimų, saldumynų.

Resocializacijos skyriaus specialistai aktyviai stengiasi įtraukti nuteistuosius į įvairias visuomenines akcijas, valstybinių švenčių minėjimą, kad gyvenantieji nelaisvėje neatitrūktų nuo visuomeninio bei socialinio gyvenimo, ieško įvairių būdu bei formų kaip praturtinti nuteistųjų kasdienybę pozityviomis veiklomis. Todėl pirmą kartą Pravieniškių pataisos namų – atvirosios kolonijos Pirmojo sektoriaus nuteistieji kartu su darbuotojais prisijungė prie visuotinės Lietuvos himno giedojimo akcijos. Lygiai 21 val. vakare pagrindinėje Pirmojo sektoriaus aikštėje nuskambėjo Lietuvos Respublikos himnas. Į iškilmingą akciją, nepaisydami lietaus ir darganoto oro, susirinko nemažas būrys nuteistųjų. Šia iškilminga proga buvo ištiestos trys trispalvės, kaip pagarbos ir meilės savo šaliai simbolis, o širdyse ir lūpose skambėjo Tautinė giesmė...

 

Lietuva, Tėvyne mūsų....

 

 
 
Informacija atnaujinta 2020 m. liepos 8 d. 10:52
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos