Kontaktai

Pravieniškių g. 5, Pravieniškių k., LT-56369 Kaišiadorių r., Lietuvos Respublika

Tel. +370 346 67 007

Faks. +370 346 56 313

El. paštas: pravienpn-ak@pravienpn-ak.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama.

 

Esant nesklandumams, jungiantis prie tarnybinio elektroninio pašto, kreipkitės į Veiklos organizavimo skyriaus specialistą.

Naujienos

Piligriminis žygis į Šiluvą

2021-09-15

Rugsėjo 11d. ne tik mūsų įstaigai, bet ir visai įkalinimo sistemai, tapo įsimintina.

Pirmą kartą istorijoje, buvo suorganizuota piligriminė kelionė į Šiluvą. Ją organizavo Kauno tardymo izoliatoriaus  Resocializacijos skyriaus specialistė Fausta Palaimaitė. Kelionėje dalyvavo 60 dalyvių: nuteistųjų, savanorių ir pareigūnų. Iš Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos taip pat noriai dalyvavo 8 nuteistieji ir 8 darbuotojai.

Šalia Šiluvos aikštės, esančiame pušyne, pamokslą ir savo gyvenimo liudijimą pasakė Žanas Talandis, tada visi patraukė į piligriminį žygį, kuris tęsėsi apie 8 km. 

Žygio metu vyko bendravimas, kurio metu dalyviai turėjo prieiti prie žmogaus ir keliaujant kartu bendrauti, kas 10 min. reikėjo keistis, pasirenkant kitą pašnekovą, su kuriuo buvo galima kalbėtis apie gyvenimo prasmę, tikėjimą, vaikystę, būvimą įkalinimo įstaigoje ir t.t. Galiausiai buvo Kryžiaus kelio stočių apmąstymas, kuris truko 1 val 45 min. Tai buvo viena nuostabiausių maldų. Po Faustos išsakytų žodžių, kurie liejosi su Dievo Dvasia, kiekvienoje stotyje visi meldėsi garsiai kartu už įvairias situacijas: nuteistuosius, nuteistųjų artimuosius, už žmones, kurie daro gerus darbus, pareigūnus ir dar 10 kitų. Bet labiausiai skambėjo tyla tarp stočių, kai Faustai uždavus klausimą apie ką pamąstyti 60 žmonių ėjo tuos kelis šimtus metrų iki kitos stoties. Visus gaubė maldos dvasia. Tik keli iš visų dalyvių, buvo matę tokį stebuklą: Kryžiaus kelio maldą, daugumai tai pirmas kartas.

Vakare žygio dalyviai aplankė Baziliką ir Apsireiškimo koplyčią, kurios sujungtos aikšte, Švč. Mergelės Marijos bei popiežiaus Jono Pauliaus II skulptūrą.

Daug bendravo ir dalijosi tos dienos patirtais įspūdžiais. Vėliau pirmojo istorinio piligriminio žygio visų dalyvių intencijos, kurios buvo parašytos prieš piligriminį žygį, suklijuotos ant meniško medžio, kurį žygio dalyviai nunešė prie altoriaus per Mišių aukojimą. 

Važiuodami namo, vieni buvo pavargę ir susimąstę, kiti dalijosi savo patirtais įspūdžiais. Vienam tai buvo svajonės išsipildymas, apie kurią svajojo daugybę metų, būnant įkalinimo įstaigoje, kitam žygis parodė, kad ten nebuvo nė vieno abejingo, nes jo pačio mintys buvo tyros. Visi buvo paliesti dieviškos šviesos.

Tikimės, kad tai taps gražia tradicija, kiekvienais metais pritraukiant kuo daugiau dalyvių. Kurie turėtų galimybę išeiti iš savo uždarų, apribotų pasaulių – įkvėpti buvimo kitokioje bendruomenėje, kuri ne tik sustiprina tikėjimą, pripildo gėrio, bet ir keičia gyvenimus.

 
 
Informacija atnaujinta 2021 m. rugsėjo 15 d. 15:41
 

AKTUALU!

INFORMACIJA DĖL PASIMATYMŲ(nuteistųjų giminėms ir artimiesiems)

Pasimatymų biurų telefono nr.

Pirmasis sektorius (8 346) 56303

Antrasis sektorius (8 346) 56489

Trečiasis sektorius (8 346) 56288

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?