Kontaktai

Pravieniškių g. 5, Pravieniškių k., LT-56369 Kaišiadorių r., Lietuvos Respublika

Tel. +370 346 56 222

Faks. +370 346 56 313

El. paštas: pravienpn-ak@pravienpn-ak.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama.

Naujienos

Pavasariniai darbai Trečiajame sektoriuje

Pasitraukus šalčiams ir po truputį šylant orams nuteistieji suskubo kuo greičiau pradėti pavasarinius darbus. Sprogstantys įvairūs augalai, o ypač pražystančios gėlės, suteikė daug džiaugsmo, o visai aplinkai – jaukumo bei džiugios pavasarinės nuotaikos. Vis dėlto pavasaris ne tik džiugina, bet ir skatina imtis darbų.

Trečiojo sektoriaus Resocializacijos skyriaus darbuotojai jau nuo kovo mėnesio su nuteistaisiais ir suimtaisiais ruošėsi agrokultūrinės veiklos pradžiai. „Žaliosios oazės“ būrelio nariams pravedė prevencinius renginius: „Rūšiuokime ir saugokime gamtą“, „Tarptautinė Motinos Žemės diena“, „Saugokime gamtą kartu“, aptarė atliekų rūšiavimo svarbą, kaip iš žaliųjų atliekų galima pasigaminti kompostą ir jį panaudoti daržų sodinimui.

Didysis pavasario sėjos darbymetis nuteistiesiems prasidėjo balandžio pradžioje, vyko renginiai: „Paruoškime daržus sėjai“ ir „Pomidorų – paprikų sėja“. Kaip ir kasmet buvo suorganizuota akcija „Darom“, kurios metu nuteistieji sutvarkė aplinką ne tik „Žaliosios oazės“ teritorijoje, bet ir šalia savo gyvenamųjų patalpų.

Paruošę dirvą, pradėjo daržovių bei gėlių sėją ir daigų sodinimą. Pirmiausia reikėjo į dėžutes ar daigyklas pasėti pomidorų, paprikų, agurkų ir kitų daržovių sėklas. Šiuos daigelius nuteistieji augino savo gyvenamosiose patalpose, puoselėjo, laistė, kad sulaukus šiltesnių orų, būtų galima kuo anksčiau pasodinti į šiltnamius.

Trečiojo sektoriaus nuteistieji turi pasigaminę net 17 šiltnamių. Tai įvairaus dydžio ir dizaino, pačių nuteistųjų rankomis sumeistrauti statiniai. Nuteistieji įdėjo daug darbo, išmanumo, kad jų sukurti šiltnamiai būtų skirtingi ir kuo originalesni.

Įstaigos darbuotojai džiaugiasi, kad į agrokultūrinę veiklą įsijungė ir Pusiaukelės namų nuteistieji. „Žaliosios oazės“ kūrėjais panoro tapti dar 7 vyrai. Šiuo metu Trečiajame sektoriuje agrokultūrinėje veikloje dalyvauja 67 asmenys.

Įdėtos nuteistųjų pastangos ir darbas nenuėjo veltui. Kai kurie jau gali pasidžiaugti gražiai augančiais ridikėliais, salotomis, svogūnų laiškais, o tie, kurie nepabūgo šaltų orų ir anksčiausiai pasėjo daržoves, jau mėgaujasi pirmuoju derliumi. Na, o lauke pasodintos braškės, žemuogės, vyšnaitės, serbentai ir obelys žydi gražiausiais žiedais, cukinijos ir kitos daržovės iš lėto dygsta ir stiebiasi į saulytę.

Agrokultūrinė veikla, rūpinimasis aplinkos tvarkymu ugdo nuteistųjų ir suimtųjų pareigingumą, darbštumą, atsakingumą ir kitus socialinius įgūdžius. Graži aplinka ne tik džiugina nuteistųjų akis, leidžia atsipalaiduoti, bet ir skatina keistis.

Nuo šių metų gegužės 5 d. Trečiojo sektoriaus Resocializacijos skyriaus darbuotojai organizuoja akciją „Pasidalink“, kurioje dalyvauti kviečiami visi norintys, ir galintys su nuteistaisiais ir suimtaisiais pasidalinti savo užaugintais daržovių ir gėlių daigais.
Informacija atnaujinta 2020 m. gegužės 8 d. 15:36

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos