Kontaktai

Pravieniškių g. 5, Pravieniškių k., LT-56369 Kaišiadorių r., Lietuvos Respublika

Tel. +370 346 67 007

Faks. +370 346 56 313

El. paštas: pravienpn-ak@pravienpn-ak.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama.

 

Esant nesklandumams, jungiantis prie tarnybinio elektroninio pašto, kreipkitės į Veiklos organizavimo skyriaus specialistą.

Naujienos

Nuteistieji aktyviai dalyvauja pozityvaus užimtumo veiklose

2020-06-16

Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos Antrojo sektoriaus nuteistieji aktyviai dalyvauja Resocializacijos skyriaus specialistų organizuojamuose „Kūrybinių dirbtuvių“ užsiėmimuose. Prie šios veiklos prisijungia vis daugiau nuteistųjų. Dalyvavimas šiuose užsiėmimuose nuteistiesiems atveria galimybę aktyviau dalyvauti pozityvaus užimtumo veikloje, atrasti savo gebėjimus įvairiose kūrybos srityse, naudoti mėgstamas menines išraiškos priemones.

Viena iš „Kūrybinių dirbtuvių“ veiklų - rankų darbo gaminiai taikant skirtingus gamybos būdus. Tai panašus popieriaus gamybos būdas į daugelyje šalių gilias tradicijas turintį „papje maše“ techniką. „Papje maše“ idėja iš popieriaus masės daryti trimačius erdvinius daiktus egzistavo nuo popieriaus atsiradimo laikų. Manoma, kad „papje maše“ išrasta II a. pr. m. e. Kinijoje. „Papje maše“ (pranc. papier-mâché – „kramtytas popierius“) – plastiška popieriaus skiautelių pavidalo žaliava arba šlapia masė, paprastai sumaišyta su rišikliais, bei kitomis papildančiomis medžiagomis (gipsu, krakmolu, kalkėmis, smėliu ar panašiai). Užsiėmimuose naudojami perskaityti laikraščiai, jų masė ir klijai „Lipalas”. Taikant šią techniką nuteistieji gamino kaukes, skirtas Užgavėnių šventei, velykinius kiaušinius, įvairias skulptūrėles, suvenyrus.

Kūrybinių dirbtuvių užsiėmimų metu nemažai nuteistųjų susidomėjo ir aktyviai dalyvauja veikloje, kurios metu, neriama vąšeliu. Ši technika kai kuriems nuteistiesiems yra gerai žinoma, todėl, kaip bebūtų keista, užsiėmimo metu atsirado puiki proga parodyti gerus nėrimo vąšeliu įgūdžius. Daliai nuteistųjų tokia veikla yra visiškai nauja, nors dirbant grupėse buvo prisimenama apie vaikystės patirtis, kai vąšeliu nerdavo mama arba močiutė. Gaminių iš įvairių siūlų bei virvių nėrimas mažose grupėse davė rezultatus: nunerti suvenyrai, servetėlės, skirtukai knygoms ir kt. Ši technika ugdo ne tik susikaupimą, savikontrolę, atidumą, bet tuo pačiu leidžia užsimiršti ir atsipalaiduoti.

„Kūrybinių dirbtuvių“ užsiėmimų veikloje, kiekvienas gali rasti savo mėgstamą kūrybos sritį, naudoti įvairią techniką. Ši kūrybinė veikla leidžia nuteistiesiems ne tik atrasti saviraiškos būdus, pritaikyti savo meninius sugebėjimus juose, bet ir prasmingai leisti laiką, patirti kūrybinio proceso džiaugsmą.

 

 
 
Informacija atnaujinta 2020 m. birželio 16 d. 13:57
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos