Kontaktai

Pravieniškių g. 5, Pravieniškių k., LT-56369 Kaišiadorių r., Lietuvos Respublika

Tel. +370 346 67 007

Faks. +370 346 56 313

El. paštas: pravienpn-ak@pravienpn-ak.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama.

 

Esant nesklandumams, jungiantis prie tarnybinio elektroninio pašto, kreipkitės į Veiklos organizavimo skyriaus specialistą.

Naujienos

Linksmai bei entuziastingai atšvęstos Joninės

2020-06-26

Kiekvienais metais birželio 24 d. Lietuvoje švenčiama lietuvių ypatingai mėgiama šventė – Joninės. Senovėje lietuviai šią šventę švęsdavo kaip Rasų šventę. Tik į Lietuvą atėjus krikščionybei, šventė sutapatinta su Šv. Jono vardinėmis.

Tai - nuostabus vasaros metas, kai tą parą stoja ilgiausia metų diena ir pati trumpiausia naktis. Ilgą laiką manyta, kad ši naktis – stebuklinga. Todėl nuo gilios senovės šios stebuklingos šventės metu pinami, o vėliau, vidurnaktį, plukdomi vainikai, kuriami didingi laužai, žaidžiami liaudies žaidimai, renkamos gėlės ir įvairūs žolynai, iš kurių buriamasi, siekiant sužinoti savo ateitį. Na, o vidurnaktį pačios drąsiausios porelės traukia į mišką ieškoti paslaptingojo paparčio žiedo... tik kurio dar niekam taip ir nepavyko surasti. Audringi šokiai Joninių naktį vyksta iki pat paryčių, giedamos liaudies giesmės, šokinėjama per gęstantį laužą. Visa šalis šią naktį panyra į džiugų šventės šurmulį, nešantį viltį ir tikėjimą stebuklais.

Tad ir Pravieniškių pataisos namų – atvirosios kolonijos Pirmajame sektoriuje – birželio 24 d. Joninių šventė buvo švenčiama visu pajėgumu. Nuo pat ankstyvo ryto prasidėjo įvairūs sporto turnyrai - giros kilnojimo, virvės traukimo, padangos stūmimo, šokinėjimo maišuose, stalo teniso, krepšinio bei tinklinio varžybos. Kiekviename būryje buvo girdėti skambantys azartiški šūksniai, turnyro dalyviai entuziastingai dalyvavo visose sporto varžybų rungtyse. Linksmybių, geros nuotaikos, jaudulio bei šurmulio buvo kupina visa diena. Pirmojo sektoriaus psichologės šventės proga suorganizavo nuotaikingą viktoriną „Joninių tradicijos“. Nuteistieji ne tik atsakinėjo į Joninių tema parinktus klausimus, bet ir klausėsi lietuvių liaudies dainų šia tema ir turėjo atspėti kokia tai daina ir kas ją atlieka. Buvo rodomos skaidrės su tautinėmis žolelėmis, vaistažolėmis – viktorinos dalyviams reikėjo atspėti kas per žolynas tai yra. Na, žinoma, o kaipgi be paparčio žiedo? Nuteistieji, pasitelkę savo vaizduotę, bandė nupiešti, pagaminti tą niekam taip iki šiol ir nesurastą ir neaišku kaip atrodantį mistinį paparčio žiedą. Po rungtynių, visų turnyrų, viktorinos nugalėtojai buvo apdovanoti prizinėmis taurėmis, medaliais bei saldžiais prizais.

Resocializacijos skyriaus darbuotojų pagrindiniai uždaviniai – ne tik rūpintis nuteistųjų gerove, jų elgesio bei charakterio korekcija, organizuojant įvairius kursus, mokomuosius užsiėmimus, bet ir siekiama užtikrinti įvairius pozityvaus jų laisvalaikio praleidimo būdus. Visa tai - kad laikinoje atskirtyje esantis žmogus, nesijaustų atitrūkęs nuo visuomenės, nuo socialinio gyvenimo ir patirtų kuo daugiau pozityvių, šviesių emocijų.

 

 
 
Informacija atnaujinta 2020 m. birželio 26 d. 10:12
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos