Kontaktai

Pravieniškių g. 5, Pravieniškių k., LT-56369 Kaišiadorių r., Lietuvos Respublika

Tel. +370 346 67 007

Faks. +370 346 56 313

El. paštas: pravienpn-ak@pravienpn-ak.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama.

 

Esant nesklandumams, jungiantis prie tarnybinio elektroninio pašto, kreipkitės į Veiklos organizavimo skyriaus specialistą.

Naujienos

Kaip padėti bausmę atlikusiems žmonėms – patirtimi dalijasi socialinės darbuotojos

2021-11-23

2021 m. lapkričio 19 d. Pravieniškių pataisos namų-atviros kolonijos Pusiaukelės namuose, susitiko pokalbiui įstaigoje dirbanti ir Kauno miesto socialinių paslaugų centro, laikinojo apgyvendinimo skyriaus socialinės darbuotojos Aira Žurauskienė ir Violeta Radžiūnienė.

Tik šiais metais pradėjo veikti nuteistųjų palydėjimo – pasitikimo modelis, kai bausmę atlikę žmonės yra rengiami gyvenimui laisvėje, jie gauna socialinių darbuotojų konsultacijas dar būdami įkalinimo įstaigoje, o vėliau su jais dirba savivaldybių socialiniai darbuotojai.

Susitikimo pataisos namuose metu apgyvendinimo skyriaus atstovės pristatė savo veiklą, akcentavo pagrindinius kriterijus, kuriais remiantis nuteistieji galėtų greičiau integruotis į visuomenę ir be nusikaltimų gyventi visavertį gyvenimą.

Pravieniškių pataisos namų-atviros kolonijos socialinės darbuotojos pasidalino savo gerąja patirtimi teikiant socialines paslaugas nuteistajam dar esant įkalinimo įstaigoje, išsakė problemas su kuriomis susiduria bandydamos padėti nuteistiesiems. Neretai nuteistiesiems reikia paprasto, nuoširdaus pokalbio, kad galėtų pradėti teikti jiems socialinę pagalbą, nes neretai nuteistieji būna užsisklendę savyje ir pagalbos atsisako. Kantrybe ir pelnant nuteistojo pasitikėjimą pavyksta išspręsti daugelį problemų.

Išsakytos problemos padėjo geriau suprasti  socialinių darbuotojų darbo sudėtingumą ir reikalingumą laisvės atėmimo vietose ir laisvėje. Susitikimo metu nuspręsta, kad ir ateityje Pravieniškių pataisos namų-atviros kolonijos socialinės darbuotojos toliau glaudžiai bendradarbiaus su Kauno miesto socialinių paslaugų centro, laikinojo apgyvendinimo skyriaus atstovėmis sprendžiant nuteistųjų apgyvendinimo klausimus.

Laikino apgyvendinimo skyriaus paskirtis – organizuoti ir teikti bendrąsias socialinės ir specialiąsias socialinės priežiūros (laikino nakvynės suteikimo ir apgyvendinimo bei socialinių įgūdžių ugdymo ir palaikymo) paslaugas asmenims, neturintiems gyvenamosios vietos ar dėl patirto smurto, prievartos ar kitų priežasčių negalintiems ja naudotis, siekiant atkurti savarankiškumą, prarastus socialinius ryšius ir integruoti į visuomenę; teikti laikino nakvynės suteikimo (,,saugios nakvynės“) paslaugą neblaiviems ar apsvaigusiems nuo psichiką veikiančių medžiagų asmenims.

 
 
Informacija atnaujinta 2021 m. lapkričio 23 d. 15:15
 

AKTUALU!

INFORMACIJA DĖL PASIMATYMŲ(nuteistųjų giminėms ir artimiesiems)

Pasimatymų biurų telefono nr.

Pirmasis sektorius (8 346) 56303

Antrasis sektorius (8 346) 56489

Trečiasis sektorius (8 346) 56288

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?