Kontaktai

Pravieniškių g. 5, Pravieniškių k., LT-56369 Kaišiadorių r., Lietuvos Respublika

Tel. +370 346 67 007

Faks. +370 346 56 313

El. paštas: pravienpn-ak@pravienpn-ak.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama.

 

Esant nesklandumams, jungiantis prie tarnybinio elektroninio pašto, kreipkitės į Veiklos organizavimo skyriaus specialistą.

Naujienos

Joninių šventę paminėjo ir Antrojo sektoriaus nuteistieji

2020-06-26

Birželio 23 d. Antrajame sektoriuje skambėjo daug juoko ir dainų. Buvo švenčiamos Joninių išvakarės.

Joninės, dar kitaip vadinamos „Rasos“, žymi ilgiausią metų dieną ir trumpiausią naktį. Nors šventė buvo sukrikščioninta, senieji papročiai liko tie patys. Renginys sulaukė ypatingo nuteistųjų susidomėjimo. Džiugu, kad ir atlikdami laisvės atėmimo bausmę nuteistieji neatitrūksta nuo liaudyje giliai įsišaknijusių tradicijų.

Puikus oras, pakili nuotaika ir artėjančių įvairių rungčių jaudulys užvaldė visus nuteistuosius, susirinkusius švęsti Jonines. Žinoma, čia jos kiek kitokios - be šokinėjimo per laužą, be paparčio žiedo paieškų, tačiau su tradicija tapusiomis sporto varžybomis, kurios suteikė žiūrovams pliūpsnį teigiamų emocijų. Pasiruošimas laukiamiausiai vasaros šventei truko kelis mėnesius.

Dėl karantino apribojimų, mažose grupelėse buvo rengiamos muzikinės viktorinos. Turnyras turėjo tris etapus, o geriausiai pasirodę dalyviai konkuravo finale, kuris vyko Joninių šventės metu. Muzikinėje viktorinoje skambėjo gerai žinomų dainų ištraukos, o dalyvaujantys turėjo parašyti atlikėją, grupę ir dainos pavadinimą. Buvo užregistruotos 27 geriausios komandos (135 dalyviai), tarp kurių buvo ir Resocializacijos specialistai. Po įnirtingos kovos buvo išrinktos trys stipriausios komandos, o vėliau jos buvo apdovanotos saldžiais prizais. Nebuvo pamirštos ir kitos dalyvavusios komandos, gavusios paguodos prizus.

Ne mažiau svarbu paminėti, jog daug susidomėjimo sulaukė ir lauko smiginio turnyras, kuriose taip pat buvo rungiamasi komandomis.

Pasibaigus pirmajai šventės daliai, nuteistieji buvo kviečiami susikauti krepšinio aikštelėje, kurioje paaiškėjo taikliausiai - nuo tritaškio ir baudų linijos - metantis žaidėjas. Šioje rungtyje rungėsi virš 30 dalyvių.

Šventę vainikavo didžiulis Joninių laužas simbolizuojantis vidinį apsivalymą. Ugniai degant pasidžiaugiama atliktais darbais, išsakomos ateities viltys, lūkesčiai. Laužas simbolizuoja sveikatą ir laimę šeimyniniame gyvenime, todėl nuteistieji buvo kviečiami prie laužo pasivaišinti arbata bei kitais skanumynais, taip susitelkiant į bendruomeniškumą.

Tokios šventės skatina labiau domėtis senaisiais papročiais, puoselėti tradicijas. Būdami šventinėje aplinkoje, nuteistieji gali labiau atsipalaiduoti ir pozityvios veiklos metu patirti gerų emocijų.

 
 
Informacija atnaujinta 2020 m. birželio 26 d. 11:11
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos