Kontaktai

Pravieniškių g. 5, Pravieniškių k., LT-56369 Kaišiadorių r., Lietuvos Respublika

Tel. +370 346 56 222

Faks. +370 346 56 313

El. paštas: pravienpn-ak@pravienpn-ak.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama.

Naujienos

Įstaigoje išbandomas stacionarus alkotesteris bei atlikti netikėti patikrinimai

2020-05-08 Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje įrengtas metrologiškai sertifikuotas stacionarus alkotesteris, siekiant užtikrinti tinkamą nuteistųjų priežiūros organizavimą ir kontrolę.

Stacionarus išmanusis alkotesteris – tai biometrinio blaivumo patikros sistema, kuri automatizuotai, naudodama veido atpažinimo technologiją, identifikuoja darbuotoją ir patikrina blaivumą prieš jam patenkant į darbo vietą ir baigiant darbą.

Patikrinimai bus atliekami Atvirosios kolonijos nuteistiesiems ir nuteistiesiems, kuriems suteikta teisė išvykti be sargybos arba be palydos. Reguliariai bus tikrinamas nuteistųjų blaivumas išvykstant į darbą ir grįžtant iš jo. Aptikus neblaivų nuteistąjį, stacionarus alkotesteris trumpąja SMS žinute informuoja atsakingus asmenis. Patogi vartotojo prieiga leidžia peržiūrėti ir eksportuoti reikiamus duomenis: kompiuterizuotai valdyti ne tik nuteistųjų blaivumo rodmenis, tačiau ir atvykimo bei išvykimo iš darbo laiką. Įstaigos darbuotojams suteikta galimybė išbandyti ir nešiojamąjį alkotesterį. Nuteistųjų blaivumui tikrinti, planuojamas vieno mėnesio bandomasis laikotarpis.

Taip pat šių metų gegužės 7 ir 11 dienomis įstaigos pareigūnai atliko nuteistųjų, kuriems suteikta teisė vykti be sargybos ar palydos už įstaigos teritorijos ribų netikėtus patikrinimus darbo vietose. Patikrinta ar nuteistieji laikosi karantino (Covid-19) apsaugos reikalavimų, ar dėvi jiems išduotas veido kaukes ir pirštines, nes karantino metu nuteistiesiems taikomi apribojimai tokie patys kaip ir visiems dirbantiems žmonėms. Taip pat patikrintos darbdavių užtikrinamos darbo sąlygos, kaip laikomasi bendradarbiavimo sutartyse numatytų reikalavimų. Darbo vietose pažeidimų nenustatyta, visi dirbantys nuteistieji pilnai aprūpinti ir dėvėjo visas reikiamas apsaugos priemones.

Dirbantys nuteistieji, kuriems suteikta teisė išvykti be sargybos arba be palydos ir nuteistieji, kurie laisvės atėmimo bausmę atlieka Atvirojoje kolonijoje, nuolat aprūpinami visomis apsaugos ir dezinfekcinėmis priemonėmis. Jų bendro naudojimo ir gyvenamosios patalpos yra kas dieną dezinfekuojamos, siekiant užtikrinti visas apsaugos priemones bei išvengti koronaviruso (Covid-19) plitimo.

Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos administracija imasi visų rekomenduojamų prevencinių priemonių saugumui užtikrinti, karantino laikotarpiu. Nuolat rūpinamasi ne tik nuteistųjų, bet ir miestelio gyventojų saugumu. Dažniau nei įprasta, dezinfekcinių savybių turinčiomis priemonėmis dezinfekuojama, prižiūrima net tik įstaigos teritorija, bet ir atliekamas dezinfekavimas Pravieniškių miestelyje.

Informacija atnaujinta 2020 m. gegužės 12 d. 16:39

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos