Kontaktai

Pravieniškių g. 5, Pravieniškių k., LT-56369 Kaišiadorių r., Lietuvos Respublika

Tel. +370 346 67 007

Faks. +370 346 56 313

El. paštas: pravienpn-ak@pravienpn-ak.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama.

 

Esant nesklandumams, jungiantis prie tarnybinio elektroninio pašto, kreipkitės į Veiklos organizavimo skyriaus specialistą.

Naujienos

Mokslo ir žinių diena – su sveikinimais, muzika ir puokštėmis

2021-09-03

Į visų seniai lauktą mokslo metų pradžios šventę buvo galima patekti tik su galimybių pasais, vis dėlto tai nesukliudė šventiškai nusiteikusiems mokytojams ir mokiniams susirinkti Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje ir simboliškai paminėti Mokslo ir žinių dieną.

 

Renginio pradžioje įstaigos vadovybė ir visi atvykę mokytojai pasidalino sveikinimais ir praktiškais patarimais mokiniams.

 

Mokytojai palinkėjo būti visiems sveikiems, lankyti pamokas, neprarasti noro mokytis, nebijoti klausti ir siekti žinių, o įstaigos vadovas visiems susirinkusiems, norintiems mokyti bei mokytis palinkėjo siekti naujų mokslo rezultatų, meninės raiškos darbų, kurie išplėstų nuteistųjų akiratį, padėtų dalyvauti parodose, kad išėję į laisvę galėtų lengviau pritapti visuomenėje.

 

Vėliau nuteistieji turėjo galimybę susipažinti bei pabendrauti su savo mokytojais klasėse.

 

Pirmojo sektoriaus sporto aikštėje buvo suvaidintas nuteistųjų lėlių teatro spektaklis „Milijonierius“, pastatytas pagal Styvo Džobso, vieno iš „Apple“ kompanijos įkūrėjų, trumpos gyvenimo istorijos motyvais. Įdomu, jog drąsiausiai lėlių teatro vaidmenis atlikti ėmėsi drausminio būrio nuteistieji. Kitų būrių skaitovai, pasižymėję ankstesniuose renginiuose, įgarsinti lėlių tekstų prieš gausesnę auditoriją kol kas neišdrįso. 

 

Nuteistųjų džiazo bei ritmikos ansamblio atliekami Džo Dasseno, Paul Senneville bei Marthos Mier kūrinėliai visiems pakėlė nuotaiką, suteikė naujiems mokslo metams reikalingo užsidegimo.

 

Visus susirinkusius palaimino į pataisos namus atvykęs kunigas Linas Šipavičius.

 

Antrojo sektoriaus nuteistieji kelias dienas prieš šventę ruošėsi mokytojų atvykimui. Vieni iš savo užaugintų ir išpuoselėtų gėlių kūrė puokštes, kiti repetavo muzikinius sveikinimus, dar kiti puošė salę. Visi jautė pakilią nuotaiką, nes naujieji mokslo metai tai tarsi atverstas naujas knygos puslapis, proga įgyti naujų žinių, atrasti hobius ir pažinti savo stipriąsias puses.

 

Mokiniai svečiams padovanojo rudeniškas puokštes ir muzikinius pasirodymus. 

 

Antroje renginio dalyje visi norintys buvo kviečiami prisiminti visas mokykloje vykstančias pamokas ir išbandyti savo žinias viktorinoje „Atgal į mokyklą“.

 

Trečiojo sektoriaus nuteistieji buvo išsiilgę mokytojų ir tiesioginio bendravimo, todėl šventei patys suorganizavo ir vedė renginį, skaitė eiles, atliko muzikinį kūrinį „Mano kraštas“ bei gėlės žiedu pasveikino mokytojus. 

 

Nuteistieji išreiškė viltį bei tikėjimą, kad kontaktinis bendravimas tęsis visus mokslo metus, nes tik tokiu būdu daug efektyviau pildosi jų mokslo ir žinių bagažas.

 

Renginio pabaigoje, skambant gyvai muzikai, prie saldaus stalo dalyviai pasidalino šventės įspūdžiais ir naujųjų mokslo metų lūkesčiais.

 
 
Informacija atnaujinta 2021 m. rugsėjo 6 d. 16:36
 

AKTUALU!

INFORMACIJA DĖL PASIMATYMŲ(nuteistųjų giminėms ir artimiesiems)

Pasimatymų biurų telefono nr.

Pirmasis sektorius (8 346) 56303

Antrasis sektorius (8 346) 56489

Trečiasis sektorius (8 346) 56288

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?