Kontaktai

Pravieniškių g. 5, Pravieniškių k., LT-56369 Kaišiadorių r., Lietuvos Respublika

Tel. +370 346 67 007

Faks. +370 346 56 313

El. paštas: pravienpn-ak@pravienpn-ak.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama.

 

Esant nesklandumams, jungiantis prie tarnybinio elektroninio pašto, kreipkitės į Informacinių technologijų skyriaus specialistą.

Naujienos

Rasų šventė Pravieniškių pataisos namuose

2022-06-28

Pagal sudarytą bendradarbiavimo sutartį su pagoniška bendruomene „Baltų saulė“, 2022 m. birželio 23 d. Resocializacijos skyriaus kontaktinių pareigūnų ir užimtumo specialistų pastangomis viešnios iš minėtos bendruomenės Audronė Jodkonė ir Rasa Palmilerė Pirmajame ir Trečiajame įstaigos sektoriuose kartu su nuteistaisiais šventė baltišką Rasų šventę. Buvo pristatyti senieji, su minėta švente susiję papročiai, atliekamos šventinės apeigos, pasakojama šios baltiškos šventės istorija.

Nors Rasų šventė buvo sukrikščioninta, tokiu būdu nustelbiant jos tikrąją kilmę ir prasmę, senieji papročiai ir tradicijos išliko – vandens, ugnies, augmenijos simbolika, vainikų pynimas, meilės bei vestuvių burtai, žoliavimas ir kupoliavimas, paparčio žiedo ieškojimas, laužų kūrenimas, šokinėjimas per ugnį ir pan.

Kartu su nuteistaisiais buvo nutarta ir ateityje puoselėti baltišką kultūrą, senuosius pagoniškus papročius bei religiją, kadangi pastaroji yra neatsiejama mūsų tautos kultūros ir baltiškos civilizacijos dalis.

 

 
 
Informacija atnaujinta 2022 m. birželio 28 d. 13:43