Kontaktai

Pravieniškių g. 5, Pravieniškių k., LT-56369 Kaišiadorių r., Lietuvos Respublika

Tel. +370 346 67 007

Faks. +370 346 56 313

El. paštas: pravienpn-ak@pravienpn-ak.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama.

 

Esant nesklandumams, jungiantis prie tarnybinio elektroninio pašto, kreipkitės į Veiklos organizavimo skyriaus specialistą.

Naujienos

Priklausomybes turinčių įkalintų asmenų reabilitacijos centre švęsti Žolinę tampa tradicija

2022-08-16

Vasarai įsibėgėjus ir pasipuošus ryškiausiomis spalvomis Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos Antrojo sektoriaus Priklausomybes turinčių įkalintų asmenų reabilitacijos centre tradiciškai švenčiama Žolinių šventė.

 

Nuteistieji ruošdamiesi šiai šventei su Resocializacijos skyriaus specialiste rinko informaciją ir kūrė stendą, gamino tinginį, ruošė malkas ugniai uždegti.

 

Šventės metu vyko atvirukų kūrimo edukacija. Atvirukams buvo naudojami džiovinti augalai, todėl šiais metais Žolinių puokštė buvo neįprasta.

 

Vėliau surengta vaistažolių edukacija, kurios metu nuteistieji galėjo susipažinti su vaistažolėmis, sužinoti nuo kokių negalavimų jos gydo bei paragauti arbatos.

 

Pagrindinis šios šventės tikslas - supažindinti nuteistuosius su Žolinės papročiais, reikšme, papasakoti kodėl ji švenčiama ir kuo ši šventė ypatinga.

 

Bausmę atliekantiems žmonėms pasakojama, kad Lietuvoje šios šventės pavadinimas – Žolinė – kilo iš to, kad per iškilmingas Mišias šventinami žolynai. Žolinė yra padėkos už derlių šventė, o dėkojama Motinai Žemei, deivei Žemynai už naujus  augalus, gėles ir vaistažolių derlių, kurios buvo manoma turi ne tik gydomųjų savybių, bet ir nuveja piktąsias dvasias nuo lietuvių namų. Tai diena, kai prisimename senąsias tradicijas, susiburiame su giminėmis ir draugais. Žolinės šventė yra labai svarbi kiekvienam tikinčiajam, nes ji simbolizuoja viltį, žmogiškumą ir gyvenimą.

 

 
 
Informacija atnaujinta 2022 m. rugpjūčio 16 d. 12:21
 

AKTUALU!

INFORMACIJA DĖL PASIMATYMŲ(nuteistųjų giminėms ir artimiesiems)

Pasimatymų biurų telefono nr.

Pirmasis sektorius (8 346) 56303

Antrasis sektorius (8 346) 56489

Trečiasis sektorius (8 346) 56288

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?