Kontaktai

Pravieniškių g. 5, Pravieniškių k., LT-56369 Kaišiadorių r., Lietuvos Respublika

Tel. +370 346 67 007

Faks. +370 346 56 313

El. paštas: pravienpn-ak@pravienpn-ak.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama.

 

Esant nesklandumams, jungiantis prie tarnybinio elektroninio pašto, kreipkitės į Informacinių technologijų skyriaus specialistą.

Naujienos

Viktorina, skirta Europos dienai paminėti

2022-05-17
nuotrauka iš interneto

nuotrauka iš interneto

Gegužės 9-tąją minima Europos diena – taikos ir vienybės diena. Šią dieną prisimenamas istorinis įvykis – 1950 m. Šumano deklaracija, kurioje išdėstyta idėja apie naujos formos politinį Europos bendradarbiavimą, dėl kurio karas tarp Europos tautų būtų neįsivaizduojamas.

 

Dabartiniu metu, vykstant karui Ukrainoje, ypač svarbu ugdyti pilietiškumą, vienybės jausmą bei akcentuoti taikos ir laisvės svarbą, nes Europos Sąjungos pamatinės vertybės – vienybė ir solidarumas – šiandien yra kaip niekad svarbios. Galime didžiuotis Europos Sąjungos vienybe ir ryžtu siekiant, kad į Europą vėl sugrįžtų taika. Esame viena Sąjunga, susivienijusi dėl vieno tikslo.

 

Atsižvelgiant į tai, Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje Antrajame sektoriuje esančiame Priklausomybes turinčių įkalintų asmenų reabilitacijos centre viktorina, skirta Europos dienai paminėti.

 

Renginio metu buvo pagerbti Ukrainos kariai, prisiminta Europos bei Europos sąjungos istorija. Viktorina susidėjo iš 20 uždarų klausimų, kurie apėmė įvairias su Europa susijusias sritis (t. y. Europos geografiją, gamtą, meną, teisės aktus bei kitas sritis). Viktorinoje dalyvavo 18 Priklausomybes turinčių įkalintų asmenų reabilitacijos centro programoje dalyvaujančių nuteistųjų bei vienas darbuotojas.

 

Renginio metu nuteistieji smagiai ir turiningai praleido laiko, ne tik gilinant turimas žinias, tačiau ir apmąstant šiuo metu visame pasaulyje aktualius įvykius, aptariant laisvės ir taikos svarbą bei prasmę asmeniniam ir visuomeniniam gyvenimui.

 

Lietuvoje Europos diena plačiau pradėta švęsti nuo 2002 metų. Šiai dienai paminėti yra organizuojami įvairūs renginiai, kurių metu visuomenė supažindinama su Europos Sąjunga, diskutuojama visai Europai svarbiais klausimais.

 
 
Informacija atnaujinta 2022 m. gegužės 17 d. 14:38