Kontaktai

Pravieniškių g. 5, Pravieniškių k., LT-56369 Kaišiadorių r., Lietuvos Respublika

Tel. +370 346 67 007

Faks. +370 346 56 313

El. paštas: pravienpn-ak@pravienpn-ak.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama.

 

Esant nesklandumams, jungiantis prie tarnybinio elektroninio pašto, kreipkitės į Informacinių technologijų skyriaus specialistą.

Naujienos

Pravieniškių pataisos namuose atvirojoje kolonijoje skambėjo klasikinė muzika

2022-05-17

Klasikinės muzikos kūriniai, atliekami profesionalių muzikantų ir pokalbiai apie muziką bei gyvenimo pasirinkimus – tokį muzikinį-edukacinį projektą jau trečią kartą suorganizavo Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje Kanadoje įsteigtas fondas „Looking At The Stars“ ir Kalėjimų departamentas.

 

Įstaigoje skambėjo klasikinė muzika. Pilnutėlėse Antrojo ir Trečiojo sektorių aktų salėse skambant muzikai buvo visiška tyla. Antrajame sektoriuje visi klausėsi muzikos virtuozo, pianisto, kultūrinių ir edukacinių projektų iniciatoriaus, kuris ką tik grįžo iš už savo laisvę kovojančios Ukrainos, kur dovanojo muziką karo siaubą patiriantiems žmonėms - Dariaus Mažinto atliekamų muzikos kūrinių. Pasak menininko, nuteistieji – ypač jautri ir susikaupusi auditorija. Muzikanto noras koncertuoti įkalinimo įstaigose už pačius sunkiausius nusikaltimus kalintiems žmonėms. „Žmonėms, kuriuos didžioji visuomenės dalis mieliau visai užmirštų, norisi dovanoti viltį dėl ateities. Juk jie išeis į laisvę ir gyvens šalia mūsų, o žinodami, kad kažkam buvo svarbūs sunkiu metu, jie gali pradėti elgtis kitaip - apie tai galvojau parinkdamas nuteistiesiems kūrinius“, - sakė pianistas Darius Mažintas, koncertavęs pataisos namuose.

 

Trečiojo sektoriaus nuteistiesiems grojo Harvardo universiteto studentas, menininkas, pianistas Tony Yike Yang, kuris specialiai šiam turui atskrido iš Kanados.

 

Po pasirodymų nuteistieji plojo atsistoję, negailėjo aplodismentų bei susižavėjimo atliktais kūriniais.

 

Fondo įkūrėjo Dmitri Kanovich nuomone, klasikinės muzikos rečitaliai, kuriuos atlieka pasaulinio lygio menininkai, yra dovana tiems, kurie mažiausiai tikisi ją gauti ir neturi galimybės patirti gyvai atliekamos klasikinės muzikos poveikio. Fondas „Looking At The Stars“ tikslas - per muzikinę terapiją pristatyti klasikinę muziką įkalinimo įstaigose, Kanadoje šis projektas sulaukė didelio susidomėjimo ir apčiuopiamų rezultatų. Renginio metu buvo trumpai pristatytas filmas, apie Kanadoje kalintį nuteistąjį, kuris pasakoja savo pojūčius bei pokyčius, kuriuos patyrė lankydamasis fondo „Looking At The Stars“ rengiamuose klasikinės muzikos koncertuose.

 

Tokių koncertų organizavimas gana sudėtingas, tenka surinkti nemažai lėšų, pakviesti aukščiausio lygio muzikos atlikėjus ir atgabenti koncertui reikalingus instrumentus. Fortepijoną į pataisos namų patalpas teko atgabenti specialia įranga. Žinoma, visose įstaigose savo pagalbą pasiūlė ir nuteistieji.

 

Nuteistieji dėkoja visiems koncerto organizatoriams ir atlikėjams už jų nuoširdžią iniciatyvą ir suteiktą galimybę pataisos namuose klausytis klasikinės muzikos.

 
 
Informacija atnaujinta 2022 m. gegužės 17 d. 14:14