Kontaktai

Pravieniškių g. 5, Pravieniškių k., LT-56369 Kaišiadorių r., Lietuvos Respublika

Tel. +370 346 67 007

Faks. +370 346 56 313

El. paštas: pravienpn-ak@pravienpn-ak.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama.

 

Esant nesklandumams, jungiantis prie tarnybinio elektroninio pašto, kreipkitės į Informacinių technologijų skyriaus specialistą.

Naujienos

Meilė - tai sėkla.

2022-05-16

Saulėtą gegužės dieną, Antrojo sektoriaus nuteistuosius aplankė ilgametis Lietuvos Caritas tarybos narys Kaišiadorių Kristaus Atsimainymo parapijos kunigas dekanas monsinjoras Rimvydas Jurkevičius.

 

Susitikimo tikslas - paskaita „Meilė“. Per pusšimtis paskaitos klausytojų sužinojo, kad meilė nėra vien jausmas, tai sąmoningas sprendimas ir valios pastanga, ryšio su pasauliu būdas.

 

Senovės graikai turėjo net kelis žodžius, reiškiančius meilę, o tai rodo, kokią didelę reikšmę jie teikė šiam žodžiui: Eros, Philos, Agapē, Storge, Caritas. Caritas (lot.) – grynai dvasinė meilė, neegoistiška ir nesavanaudiška, meilė, kupina užuojautos, pagalbos, pagarbos žmogui ir Dievui.

 

 

Nuteistieji sužinojo, kad Lietuvos Caritas sudarytas iš septynių nepriklausomų centrų, kurie sugeba darniai bendradarbiauti. Kunigo Rimvydo Jurkevičiaus tarnystės Caritas laikas yra per 30 metų, o Lietuvos Caritas tarybos nario pareigas eina 24 metus. Į klausimą, kas verčia būti atsidavusiu Caritas organizacijos nariu ir nepalikti šios organizacijos monsinjoras atsakė: „kai matai, kaip žmogus vargsta ir nepraranda vilties, pagal galimybes norisi padėti tame varge.“ Įsimintina klebono paskaitos citata buvo: „...vienas žinomas Lietuvos gydytojas sako: Dievu aš netikiu, bet tai kas įvyko yra stebuklas...“. Vis dėl to stipriausi kunigo žodžiai buvo: „Meilė kaip sėkla, kurią reikia sėti ir kuri vėliau duoda savo vaisių“.

 

Atsisveikindamas svečias nuteistiesiems padovanojo kalinių globėjo palaimintojo vyskupo Teofilio Matulionio paveiksliuką – maldą. Trumpai su susirinkusiaisiais pabendravo atsakydamas į jam užduodamus klausimus. Grupelės nuteistųjų prašymu atvykti ir paaukoti Šv. Mišias Antrojo sektoriaus koplytėlėje Kristaus Atsimainymo parapijos dekanas pažadėjo, jeigu tik gaus vadovų leidimą būtinai atvyks antrajam vizitui.

 
 
Informacija atnaujinta 2022 m. gegužės 16 d. 16:29