Kontaktai

Pravieniškių g. 5, Pravieniškių k., LT-56369 Kaišiadorių r., Lietuvos Respublika

Tel. +370 346 67 007

Faks. +370 346 56 313

El. paštas: pravienpn-ak@pravienpn-ak.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama.

 

Esant nesklandumams, jungiantis prie tarnybinio elektroninio pašto, kreipkitės į Informacinių technologijų skyriaus specialistą.

Naujienos

Atlikęs bausmę nuteistasis toliau darbuosis laisvės atėmimo įstaigoje

2022-05-30

Feliksas Šumskas atlikęs visą bausmės laiką iš laisvės atėmimo įstaigos išvyko namo. O Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje liko meistro rankomis įrengta koplytėlė ir daugybė kitokių dirbinių. Neįtikėtina, kiek ir kokių darbų padarė per bausmės atlikimo laiką šis „auksarankis“.

 

Nuo 2022 m. balandžio 13 d. Felikso Šumsko darbus galima pamatyti ne tik pataisos įstaigoje. Pirmoji personalinė jo darbų paroda „Iliuzijos“ buvo viešai eksponuojama Pravieniškių bibliotekoje. Šiuo metu, ši paroda eksponuojama kitame miestelyje, o vėliau keliaus ir per daugiau Lietuvos miestų.

 

Nuteistasis visą savo gyvenimą gamino įvairius dirbinius, po vienerių bausmės atlikimo metų jis panoro tęsti savo darbus, pasiprašė dirbti staliumi. Tuo metu šio prašymo nebuvo galima įgyvendinti, tada Feliksas pradėjo gaminti įvairius dirbinius iš popieriaus. Pirmas jo darbas – koplytstulpis, o pastaruoju metu visi jo darbai padaryti iš kartono – šventųjų paveikslai, koplyčios klausykla ir kiti.

Kadangi Trečiajame sektoriuje reikėjo koplytėlės, Resocializacijos skyriaus darbuotojams kilo mintis įrengti ją. Vadovybei sutikus ir atradus tinkamas patalpas koplyčia įrengta ir išpuošta šio meistro dirbiniais.

 

2021 m. gruodžio 23 d., Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos Trečiajame sektoriuje atidaryta ir Arkivyskupo Kęstučio Kėvalo pašventinta koplyčia, papuošta šio nuteistojo rankomis iš kartono pagamintais dirbiniais. 

 

Šiandien Feliksas Šumskas atlikęs visą bausmės laiką išvyko namo. Tačiau įstaigos vadovybė Feliksui suteikė galimybę ir sąlygas toliau dirbti, gražinti įstaigos teritoriją savo dirbiniais.

 

Šios dienos šio kūrėjo svajonė ir vizija – vietoje buvusių gaisrinės patalpų padaryti savo dirbinių muziejų, koplyčią ar maldos namus Pravieniškių miestelio gyventojams.

 

 
 
Informacija atnaujinta 2022 m. gegužės 31 d. 08:07