Kontaktai

Pravieniškių g. 5, Pravieniškių k., LT-56369 Kaišiadorių r., Lietuvos Respublika

Tel. +370 346 67 007

Faks. +370 346 56 313

El. paštas: pravienpn-ak@pravienpn-ak.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama.

 

Esant nesklandumams, jungiantis prie tarnybinio elektroninio pašto, kreipkitės į Informacinių technologijų skyriaus specialistą.

Naujienos

Edukacinis renginys – paskaita „Baltiška kultūra ir religija, baltiškos dorovinės vertybės“

2022-05-23

Tęsiant ilgalaikį bendradarbiavimą bei vykdant sudarytą bendradarbiavimo sutartį 2022 m. gegužės 19 d. Pravieniškių Pataisos namų-atvirosios kolonijos Pirmojo sektoriaus aktų salėje vyko edukacinis renginys-seminaras, kurio tema „Baltiška kultūra ir religija, baltiškos dorovinės vertybės“. Renginį vedė lektorė bendruomenės „Baltų saulė“ vadovė Audronė Jodkonė.

 

Lektorė supažindino nuteistuosius su senąja baltų religija, tradicijomis, kultūra, papasakojo apie kalendorines lietuvių šventes, susijusias su gamtos virsmais, žemdirbystės ir protėvių garbinimu. Buvo pasakojama, kad įvairios krikščioniškos šventės ir šventųjų vardadieniai buvo tiesiog sutapatinti su pagoniškomis, nes dauguma ritualų ir švenčių krikščionybėje buvo tiesiog perimta iš pagoniškojo pasaulio. Tai visiems puikiai žinomos šventės, kaip Kalėdos seniau buvo vadinamos žiemos saulėgrįža, Joninės buvo vadinamos Rasos švente. Taip pat lektorė pasakojo apie Romuvas, kiek jų šiuo metu išlikę ir kurios aktyviausios ir tai, kad šventosios pagonių apeigos atliekamos, tokiose vietose, kaip piliakalniai ir šventieji miškeliai.

 

Tai pat paskaitoje buvo pasakojama apie senuosius pagonių simbolius ir ką jie reiškė, ši tema labai sudomino nuteistuosius, ir sulaukė daug diskusijų bei klausimų. Nuteistųjų pageidavimu ateityje numatomos paskaitos, kuriose bus kalbama apie pagoniškus ženklus, jų reikšmes ir panaudojimo būdus, taip pat bus supažindinami su pagonių dievais ir apeigomis.

 

 

Tikimasi jog ateityje nuteistieji turės galimybę Rasos šventę švęsti su pagoniškomis tradicijomis. Aptarta senųjų tradicijų puoselėjimo galimybė įtraukiant nuteistuosius į meno dirbinių baltiškais papročiais gaminimą.

 
 
Informacija atnaujinta 2022 m. gegužės 23 d. 15:32