Kontaktai

Pravieniškių g. 5, Pravieniškių k., LT-56369 Kaišiadorių r., Lietuvos Respublika

Tel. +370 346 67 007

Faks. +370 346 56 313

El. paštas: pravieniskes@kalejimai.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama.

LIETUVOS KALĖJIMŲ TARNYBOS PASITIKĖJIMO TELEFONAS 

 (8 5) 271 9022

pasitikejimas@kalejimai.lt

 

Naujienos

Pusiaukelės namuose organizuojami meno terapijos užsiėmimai, kuriuose kiekvienas nuteistasis tampa kūrėju

2022-06-22

Pusiaukelės namų nuteistiesiems periodiškai organizuojami grupiniai meno terapijos užsiėmimai. Vienas iš taikomų metodų yra Sielos koliažas, kuris gali būti kaip kūrybinė išraiška, dvasinė praktika, kelias į savęs pažinimą arba tai ko žmogui tuo metu labiausiai reikia. Šio smagaus, paprasto kūrybinio proceso metu susikurta asmeninė koliažo korta yra asmenybės (kitaip sielos) atspindys ir padeda geriau suprasti ir priimti save bei gali padėti surasti atsakymus į kylančius egzistencinius ir kasdienius klausimus.

Kaip ir kiekvienas menas, šis užsiėmimas prilygsta meditacijai – nuteistieji atsipalaiduoja, nusiramina, kitiems kortos kūrimas padeda apvalyti mintis, susikaupti. Tai kūrybinė technikos dalis, tačiau ji turi daug gilesnę, prasmingesnę psichologinę dalį, kadangi padeda atrasti ramybę; pažadinti kūrybiškumą; labiau pažinti ir suprasti save bei kitus; gauti atsakymus į rūpimus klausimus; įveikti baimes, kompleksus; išsikelti tikslus. Baigę klijuoti paveikslėlį (vadinamą asmenybės kortą) nuteistieji analizuoja ją atsakydami į pateiktus klausimus, pristato ir aptaria baigtus darbus, kurie papildomai interpretuojami užsiėmimą vedančios Resocializacijos skyriaus specialistės. Dažniausiai nuteistųjų sukurtos kortos siejasi su jų svajonėmis išėjus į laisvę, parodo ko jiems šiuo metu trūksta ar kas neramina.

Tai ne vieninteliai tokio pobūdžio užsiėmimai Pusiaukelės namuose, kada kurti ar piešti skatinami bet kurie nuteistieji, net jei jie teigia neturintys jokių meninių gebėjimų. Nuteistieji jau yra išbandę mediatatyvų piešimo būdą (kitaip dar vadinamą dzenraizgymu), kuris yra įdomus ir lengvai pritaikomas, o kiekvienam kūrėjui kūrinys (piešinys) išeina vis kitoks ir nepakartojamas. Meditatyvus piešimas moko būti „čia ir dabar“ bei mėgautis piešimo procesu. Tai piešimo būdas, kuris tinka visiems. Ankstesnių užsiėmimų atliktų meditatyvaus piešimo darbų paroda iki šiol puošia Pusiaukelės namus.

 

 
 
Informacija atnaujinta 2022 m. birželio 22 d. 15:54