Kontaktai

Pravieniškių g. 5, Pravieniškių k., LT-56369 Kaišiadorių r., Lietuvos Respublika

Tel. +370 346 67 007

Faks. +370 346 56 313

El. paštas: pravienpn-ak@pravienpn-ak.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama.

 

Esant nesklandumams, jungiantis prie tarnybinio elektroninio pašto, kreipkitės į Informacinių technologijų skyriaus specialistą.

Naujienos

Užgavėnių dieną nuteistieji puoselėjo tradicijas

2014-03-05

Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje 2014 m. kovo 4 d. šurmuliavo Užgavėnių šventinių renginių dalyviai. Užgavėnės – Žiemos pabaigos šventė, lydima džiaugsmo, juoko, linksmumo, įvairių papročių, apeigų, burtų ir dainų. Kaip ir kasmet šią šventę paminėdami nuteistieji stengėsi puoselėti lietuviškas tradicijas ir sukurti tikrų Užgavėnių atmosferą sau ir savo likimo draugams.

1-ojoje valdyboje vyko persirengėlių personažais šou, jų tarpusavio estafetės, aiškindamiesi kurie stipresni ir greitesni, šmaikštesni. Taip pat Kanapinis kovėsi su Lašininiu. Buvo ir Morė, kurią nuteistieji tradiciškai sudegino, kad žiema negrįžtų.

2-ojoje valdyboje Užgavėnių renginiai organizuojami jau aštuntus metus iš eilės. Ir šiais metais šventės dalyvius pasitiko Laisvoji Užgavėnių Respublika, įkurta pataisos namų krepšinio aikštelėje ir, kaip visada, išpaišyta linksmomis velnių kaukėmis. Šventė prasidėjo devintą valandą ryto, Antrosios valdybos viršininkui pasveikinus šventės dalyvius su švente ir uždegus simbolinį starto laužą. Šventę vedė du vedėjai, veidus paslėpę po velnių kaukėmis. Renginiai vyko daugiau nei tris valandas, kurios metu dalyviai, susiskirstę į aštuonias komandas po šešis narius, rungėsi įvairiose netradicinio sporto rungtyse. Linksmiausia iš jų „Morblyniai“, kurios metu dalyviai turėjo kuo greičiau įveikti trijų blynų su uogienę porciją.

Užgavėnių šventė vyko laikantis visų Žiemos išvarymo tradicijų: persirengėlių ir kaukių eitynės, Kanapinio ir Lašininio dvikova, Morės deginimas, suprantama – blynai ir nugalėtojų apdovanojimai.

3-iojoje valdyboje linksmai nusiteikę nuteistieji kepė blynus, išbandė savo jėgas virvės traukimo rungtyje, taikinio ir greito blynų valgymo varžybose. Linksmybes, kaip ir įprasta, vainikavo Lašininio ir Kanapinio dvikova. Žiūrovai šią kovą lydėjo audringais šūksmais ir kandžiais komentarais. Tradiciškai buvo sudeginta ir virš laužo pritvirtinta Morė. Visi šventės dalyviai norėjo išvyti per ilgai užsibuvusią žiemą ir ragino kuo greičiau ateiti pavasarį.

Šventinius renginius kartu organizavo įstaigos administracija bei nuteistieji.

Užgavėnės – sena šventė, žinoma visose Europos šalyse. Jos paskirtis – išvyti žiemą, paskatinti greičiau ateiti pavasarį. Šventė švenčiama likus 7 savaitėms (46 dienoms) iki Velykų. Šis laikotarpis būna nuo vasario 5 iki kovo 6 dienos. Lietuvoje Užgavėnės tradiciškai švenčiamos centrinėse miestų aikštėse, miesteliuose, kaimuose.

 
 
Informacija atnaujinta 2014 m. kovo 5 d. 16:14