Kontaktai

Pravieniškių g. 5, Pravieniškių k., LT-56369 Kaišiadorių r., Lietuvos Respublika

Tel. +370 346 67 007

Faks. +370 346 56 313

El. paštas: pravienpn-ak@pravienpn-ak.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama.

 

Esant nesklandumams, jungiantis prie tarnybinio elektroninio pašto, kreipkitės į Informacinių technologijų skyriaus specialistą.

Naujienos

Tradiciškai paminėta Joninių – Rasos šventė 2-ame sektoriuje

2014-06-25

Ilgiausia diena ir trumpiausia naktis nuo seno švenčiama visoje Lietuvoje. Vasaros saulėgrįžą – trumpiausią naktį kasmet nuo 2005-ųjų švenčia ir Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos 2-o sektoriaus nuteistieji. Suprantama, šventė vyksta ne naktį ir net ne iš birželio 23-iosios į 24-ąją, o vieną dieną, kartais ir kelias dienas iki oficialiai nustatytos šventės datos. Tačiau nuteistieji, švęsdami Rasas-Jonines įkalinimo įstaigoje, išlaiko senuosius papročius – pasitinka ilgiausią dieną vandeniu, ugnimi, augmenija, paparčio žiedo ieškojimu.

Ir šiais metais šventės organizatoriai pasirūpino tradiciniu vietos įrengimu ir užimtumo organizavimu. Lietus bandė koreguoti šventės eigą – lijo iki pat numatomo starto momento, bet tai tikrai nesugadino šventinės nuotaikos, neužgesino šventės simbolio - laužo ir neišvijo Joninių muzikanto, grojusio viso renginio metu.

Šventė prasidėjo tradiciškai – devintą valandą ryto renginio atidarymui skirtu krivio monologu. Šventės akcentu, kaip ir kasmet, buvo komandinės rungtys, o pertraukų metu skambėjo populiarios lietuviškos dainos. Šiais metais rungtyse dalyvavo aštuonios nuteistųjų komandos, kurios visą pusdienį varžėsi septyniose rungtyse. Nuteistieji išeikvotas jėgas atgaudavo pasivaišinę arbata, kava ir gazuotais gaiviaisiais gėrimais „Rasos“ arbatinėje.

Švenčiant Rasas-Jonines nebuvo užmiršta ir tradicinė „Jonų estafetė“, kurioje dalyvavo burtų būdu atrinkti dalyviai, nes žmonių, turinčių Jono vardą ir pajėgiančių dalyvauti sportinės rungtyse, įkalinimo įstaigoje nebeliko. Pataisos namų Jonai, kurių tėra tik geras tuzinas, nors ir nedalyvavę „Jonų estafetė“, buvo pasveikinti iki Joninių.

Renginį vainikavo paparčio žiedo ieškojimas, komandinių rungčių nugalėtojų apdovanojimas ir šventės simbolio – laužo uždegimas.

Ką tik atvykusieji nuteistieji stebisi, kad pataisos namuose švenčiamos Joninės. Džiugu, kad įkalinimo įstaigos senbuviams netrūksta entuziazmo ir idėjų tokių švenčių organizavimui.

 
 
Informacija atnaujinta 2014 m. birželio 25 d. 13:16