Kontaktai

Pravieniškių g. 5, Pravieniškių k., LT-56369 Kaišiadorių r., Lietuvos Respublika

Tel. +370 346 67 007

Faks. +370 346 56 313

El. paštas: pravienpn-ak@pravienpn-ak.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama.

 

Esant nesklandumams, jungiantis prie tarnybinio elektroninio pašto, kreipkitės į Informacinių technologijų skyriaus specialistą.

Naujienos

Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje minima Tarptautinė kovos su narkomanija diena susilaukė didelio nuteistųjų susidomėjimo

2014-06-27

Nuteistųjų draugiškas bėgimas už blaivybę, tinklinio turnyras (dalyvavo net 12 nuteistųjų komandų), kūrybinga ir informatyvi vaistažolių paroda, MRU Psichologinio instituto doc.dr. Aistės Diržytės paskaita priklausomybių prevencijos tema skambiu pavadinimu „Laisvė džiaugtis gyvenimu“ – visa tai vyko birželio 26-ąją dieną Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos 2-ame sektoriuje.

Į pataisos namų Klubo salę smalsumo vedami sugužėjo apie 150 nuteistųjų, kurie įdėmiai klausėsi Aistės Diržytės paskaitos apie kryžkeles, gyvenimo krizes, priklausomybės nuo santykių ir maisto bei laisvės kainą, apie meilę sau ir meilę svarbiausiam žmogui savo gyvenime. Aistė Diržytė kalbėjo apie tai, jog nelaisvėje gali būti laisvas savo viduje ir atvirkščiai žmonės laisvėje būna įkalinti savo vidinių kančių. Pabrėžė, kad svarbiausia gyvenime yra laisvė būti savimi, laisvė džiaugtis gyvenimu, laisvė pamatyti gyvenimo gėrį ir grožį. Psichologės paskaita bei jos pabaigoje parodytas ,,už širdies griebiantis“ filmukas susilaukė audringų plojimų, paskaitos klausytojai (nuteistieji) viešniai įteikė pačių užaugintų gėlių ir rankų darbo suvenyrą bei pakvietė Aistę Diržytę dažniau apsilankyti pataisos namuose.

Ne mažiau įspūdinga pastoriaus Mindaugo Pikūno kalba sužavėjo ir privertė susimąstyti 1-ame ir 3-iame sektoriuose bausmę atliekančius nuteistuosius. Pastorius pradėjo savo kalbą paminėdamas bei aptardamas vienintelę žmogui nežalingą priklausomybę – priklausomybę Dievui. Taip pat buvo nagrinėjamos ištraukos iš Šventojo rašto, jas pritaikant kasdieniniam nuteistųjų (ir ne tik jų) gyvenimui bei siejant su priklausomybių tema. Nuteistieji buvo raginami atkreipti dėmesį į vis didėjantį narkotinių bei psichotropinių medžiagų vartojimą, jaunėjantį vartojančiųjų amžių bei susimąstyti apie savo gyvenimo pasirinkimo galimybes, o taip pat kviečiami diskutuoti bei dalintis savo asmenine patirtimi.Pastoriaus Mindaugo Pikūno pasiklausyti atėjo ir aktyviai diskusijose dalyvavo 25nuteistieji, bausmę atliekantys 1-ame sektoriuje, bei 38 nuteistieji, bausmę atliekantys 3-iame sektoriuje.

Ši diena ir jos metu vykę renginiai buvo skirti paskatinti kovą su narkomanija, nes kasmet narkotikus vartojančių žmonių amžius vis jaunėja, vartojančiųjų narkotikus skaičius vis auga. Paklauskite dešimties žmonių, kas tai yra priklausomybė ir kokios jos priežastys, ir sulauksite dešimties skirtingų atsakymų. Vieniems priklausomybė yra moralės ar dvasingumo stoka, kitiems – atsakomybės už savo elgesį nebuvimas.

Psichologinės tarnybos specialistai džiaugiasi, kad jų iniciatyvą įstaigoje paminėti Tarptautinę kovos su narkomanija dieną noriai palaikė nuteistieji bei kviestiniai svečiai iš laisvės.

 
 
Informacija atnaujinta 2014 m. birželio 27 d. 15:29