Kontaktai

Pravieniškių g. 5, Pravieniškių k., LT-56369 Kaišiadorių r., Lietuvos Respublika

Tel. +370 346 67 007

Faks. +370 346 56 313

El. paštas: pravieniskes@kalejimai.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama.

Naujienos

Bandymas „padėti“ kalinčiam vyrui atsigręžė sunkiais kaltinimais

2014-03-07

Pataisos įstaigų administracija neretai susiduria su bausmę atliekančių asmenų bičiulių ar giminaičių bandymais perduoti šiems nuteistiesiems uždraustus turėti daiktus, tačiau kai kurie atvejai vis dar stebina įstaigos pareigūnus, sunkiai suvokiamais asmenų požiūrio į savo kūną bei asmeninę savigarbą akibrokštais.

2014 m. kovo 6 d., apie 11.30 val., Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos 3-ojoje valdyboje pas dvidešimt šešerių metų nuteistąjį V. P. į ilgalaikį pasimatymą atvyko jo bendraamžė žmona J. P., Šiaulių miesto gyventoja. Pilietė buvo įspėta dėl draudimo įsinešti į įstaigos vidaus teritoriją draudžiamus nuteistiesiems turėti daiktus, supažindinta su atsakomybe pažeidus šiuos draudimus.

Ilgalaikių pasimatymų kambaryje pareigūnams atliekant pilietės J. P. daiktų ir asmens apžiūrą, neadekvatus jos elgesys pareigūnams sukėlė įtarimų. Minėtoji pilietė elgėsi nervingai, buvo išsiblaškiusi, jos rankos drebėjo. Pasiteiravus kodėl tokia nervinga, J. P. apsiverkė sakydama, kad jaudinasi prieš pasimatymą. Pareigūnai įtarė, kad J. P. gali turėti nuteistiesiems uždraustų daiktų, todėl jos buvo pareikalauta atiduoti nuteistiesiems draudžiamus turėti daiktus. Dalyvaujant Vidaus tyrimų skyriaus bei Apsaugos ir priežiūros skyriaus pareigūnėms moterims, specialioje patalpoje iš išangės J. P. išsitraukė apie 3x5 cm dydžio polietileninį paketėlį su baltos spalvos milteliais, galimai narkotinėmis medžiagomis.

Ilgalaikio pasimatymo su nuteistuoju suteikimas nedelsiant buvo nutrauktas.

Dėl šio įvykio Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje pradėtas ikiteisminis tyrimas baudžiamojoje byloje pagal Baudžiamojo kodekso 260 str. 1 d. (neteisėtą narkotinių ar psichotropinių medžiagų gaminimą, perdirbimą, įgijimą, laikymą, gabenimą ar siuntimą turint tikslą jas parduoti ar kitaip platinti arba parduoti ar kitaip platinti).

 
 
Informacija atnaujinta 2014 m. kovo 7 d. 08:40