Kontaktai

Pravieniškių g. 5, Pravieniškių k., LT-56369 Kaišiadorių r., Lietuvos Respublika

Tel. +370 346 67 007

Faks. +370 346 56 313

El. paštas: pravienpn-ak@pravienpn-ak.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama.

 

Esant nesklandumams, jungiantis prie tarnybinio elektroninio pašto, kreipkitės į Informacinių technologijų skyriaus specialistą.

Naujienos

Atsiveria naujos nuteistųjų socialinės reabilitacijos galimybės

2014-07-07

Pravieniškių pataisos namuose bausmę atliekantys nuteistieji, kurie turi sveikatos problemų ar dėl amžiaus negali užsiimti darbu, įkalinimo įstaigoje yra įkūrę meno dirbinių kūrybos būrelį, kuriame daugiausiai iš popieriaus gamina įvairius suvenyrus ir dirbinius: pieštukines, gulbes, įvairias kitas figūras. Kūrybinė veikla padeda šiems nuteistiesiems realizuoti save. Tačiau dar maloniau yra savo kūryba pasidalinti su kitais. Taip šiems nuteistiesiems gimė mintis kreiptis į įstaigos administraciją su prašymu Valstybės dienos proga padovanoti jų rankdarbius Panemunės senelių namų gyventojams.

Palaikydami šią gražią iniciatyvą, 2014 m. liepos 4 d. Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos direktorius Virginijus Ceslevičius kartu su 3-ojo sektoriaus administracijos darbuotojais lankėsi Kauno Panemunės senelių namuose. Šio vizito tikslas – pasveikinti senelių namų administraciją ir gyventojus su artėjančia Valstybės dienos švente bei šia proga perduoti pataisos namuose bausmę atliekančių nuteistųjų sukurtus suvenyrus. Senelių namų administracija ir gyventojai šiltai sutiko pataisos namų darbuotojų vizitą, jam buvo kruopščiai pasirengę ir pataisos įstaigos administraciją maloniai nustebino gražia ir turininga programa.

Renginio metu vyko Panemunės senelių namuose suburto muzikos kolektyvo koncertas. Skambėjo dainos specialiai parinktos valstybės dienos tematikai. Vėliau prie arbatos puodelio vyko diskusija apie Valstybės dienos svarbą ir vietą šiandieniniame žmonių gyvenime, garbaus amžiaus šios įstaigos globotiniai pasidalino su kitas renginio dalyviais kovų už Lietuvos Nepriklausomybę ir rezistencijos laikotarpių atsiminimais. Papasakotos istorijos bei prisiminimai buvo itin jaudinantys ir sukrečiantys, skatinantys patriotiškumą.

Vizito metu pataisos įstaigos administracija aplankė garbaus amžiaus senjorą, kuris prieš keturis dešimtmečius dirbo Pravieniškių įkalinimo įstaigoje būrio viršininku. Šiuo metu dėl sunkios sveikatos būklės šis senolis negalėjo dalyvauti bendrame su visais renginyje, tačiau atėjusiems su juo pabendrauti savo buvusios darbovietės darbuotojams papasakojo savo prisiminimus apie vykdytą tarnybą.

Pravieniškių pataisos namų direktorius su senelių namų vadovybe aptarė ir tolesnio bendravimo bei socialinės partnerystės galimybes. Tarp pirmųjų partnerystės gairių buvo galimas senelių namų gyventojų vizitas apsilankyti Pravieniškių pataisos namuose, taip pat galimybė stiprinant nuteistųjų integraciją į visuomenę, suteikti nuteistiesiems galimybę dalyvauti senelių namų teritorijų ar kito gerbūvio tvarkymo darbuose. Panemunės senelių namų vadovybė palaikė galimas partnerystės idėjas ir prižadėjo prisidėti prie jų plėtojimo.

 
 
Informacija atnaujinta 2014 m. liepos 7 d. 11:33