Kontaktai

Pravieniškių g. 5, Pravieniškių k., LT-56369 Kaišiadorių r., Lietuvos Respublika

Tel. +370 346 67 007

Faks. +370 346 56 313

El. paštas: pravieniskes@kalejimai.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama.

LIETUVOS KALĖJIMŲ TARNYBOS PASITIKĖJIMO TELEFONAS 

 (8 5) 271 9022

pasitikejimas@kalejimai.lt

 

Naujienos

Nustatytas Teo įmonės padaliniuose sumaištį sukėlęs nuteistasis

2014-04-24

 

Žiniasklaidoje nuskambėjusiam Pravieniškių pataisos namuose – atvirojoje kolonijoje bausmę atliekančiam nuteistajam, ilgai džiaugtis padarytu „pokštu“ neteko. Įmonės Teo padaliniuose sumaištį sukėlęs nuteistasis įstaigos Vidaus tyrimų skyriaus pareigūnų buvo itin operatyviai nustatytas ir izoliuotas nuo kitų nuteistųjų.

Apie 14 val. 45 min. nemokamu bendrovės Teo telefonu 119 paskambinęs vyras be kita ko pasakė: „Pastatas užminuotas. Patarčiau palikti patalpas“. Policijos pareigūnams nustačius, jog skambinta iš Pravieniškių pataisos namuose įrengto tos pačios bendrovės taksofono aparato, skirto nuteistųjų telefoniniams pokalbiams su artimaisiais ir kitais asmenimis.

Tuo tarpu Pravieniškių pataisos namų pareigūnai, vos gavę informaciją apie įvykį, nedelsiant organizavo įvykio tyrimą bei nustatė skambinusio nuteistojo tapatybę. Nustatyta, kad skambutį, už kurį gręsia baudžiamoji atsakomybė, atliko 1991 m. gimimo nuteistasis R.Š., atliekantis 2,5 metų trukmės laisvės atėmimo bausmę už keletą vagysčių ir kitų nusikalstamų veikų. Nuteistasis bausmę įstaigoje atlieka kiek mažiau nei pusantrų metų ir į laisvę turėjo būti paleidžiamas 2016 metų viduryje. Tačiau dėl šiandien įvykdyto „žygdarbio“ nuteistajam Pravieniškių pataisos namų pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą, jam gręsia naujos teismo paskirtos bausmės prijungimas prie dabar esančios. Taip pat įstatymai numato, kad laisvės atėmimo įstaigoje naują nusikaltimą padariusiam asmeniui nėra taikoma lygtinio paleidimo galimybė. Prie visų šių problemų tikėtina, kad nuteistajam teks atlyginti ir bendrovės, kurios atžvilgiu pastarasis atliko veiksmus, teismui pateiktą civilinį ieškinį dėl padarytos žalos.

Nuteistasis izoliuotas nuo kitų nuteistųjų atskiroje kameroje. Teisės aktų nustatyta tvarka su juo atliekami baudžiamojo proceso įstatyme nustatyti veiksmai, bendradarbiaujama su policijos ir kitų teisėsaugos institucijų pareigūnais visoms įvykio aplinkybėms nustatyti. Šiuo metu Pravieniškių pataisos namuose – atvirojoje kolonijoje bausmes atlieka 3035 nuteisti asmenys.

 

 
 
Informacija atnaujinta 2014 m. balandžio 25 d. 10:20