Kontaktai

Pravieniškių g. 5, Pravieniškių k., LT-56369 Kaišiadorių r., Lietuvos Respublika

Tel. +370 346 67 007

Faks. +370 346 56 313

El. paštas: pravieniskes@kalejimai.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama.

Naujienos

Intymios vietos nepadėjo paslėpti nusikalstamų ketinimų

2014-04-16

2014 m. balandžio 15 d. Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos 3-ojoje valdyboje apie 11.40 val. pas nuteistąjį L. K. į ilgalaikį pasimatymą atvyko jo žmona E. K. bei nepilnametė sesuo. Į pasimatymą atvykusias pilietes informavus apie atsakomybę už draudžiamų nuteistiesiems turėti daiktų gabenimą į įstaigos vidaus teritoriją, moterys deklaravo, tokių daiktų su savimi neturinčios.

Tačiau atėjusių į pasimatymų patalpas moterų elgesys patyrusiems pareigūnams sukėlė įtarimų. Moterys elgėsi aiškiai neadekvačiai, buvo nervingos ir jaudinosi. Pakartotinai pasiteiravus, ar neturi nuteistiesiems draudžiamų daiktų, ir priminus apie gresiančias pasekmes bei atsakomybę, jos prisipažino turinčios tokių daiktų. Pareigūnams pareikalavus atiduoti draudžiamus daiktus, jos su reikalavimu sutiko.

Dalyvaujant Vidaus tyrimų skyriaus bei Trečiosios valdybos Apsaugos ir priežiūros skyriaus pareigūnėms, abi moterys iš lytinių organų išsitraukė po paketėlį. E. K. iš kūno ertmių išsitraukė apie 9x4 cm dydžio, iš folijos padarytą paketėlį įdėtą į prezervatyvą, su žalsvos spalvos augalinės kilmės medžiaga. Nepilnametė bendrininkė išsitraukė apie 5x3 cm dydžio tokiu pat būdu supakuotą paketėlį su jame buvusia žalios spalvos augalinės kilmės medžiaga. Įtariama, kad į pasimatymą atvykę moterys ketino pasimatymo metu perduoti nuteistajam galimai psichotropinių medžiagų.

Ilgalaikis pasimatymas minėtoms pilietėms nesuteiktas. Dėl įvykio Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje pradėtas ikiteisminis tyrimas Baudžiamojo kodekso 260 straipsnio 1 dalį.

Šiuo metu Pravieniškių pataisos namuose – atvirojoje kolonijoje bausmes atlieka 3025 nuteisti asmenys.

 
 
Informacija atnaujinta 2014 m. balandžio 16 d. 10:42