Kontaktai

Pravieniškių g. 5, Pravieniškių k., LT-56369 Kaišiadorių r., Lietuvos Respublika

Tel. +370 346 67 007

Faks. +370 346 56 313

El. paštas: pravienpn-ak@pravienpn-ak.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama.

 

Esant nesklandumams, jungiantis prie tarnybinio elektroninio pašto, kreipkitės į Veiklos organizavimo skyriaus specialistą.

Naujienos

Pravieniškėse Žalgirio mūšio data paminėta įvairiais renginiais

2022-07-18

Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje ypač daug dėmesio skirta Žalgirio mūšio paminėjimui. Liepos 15-ąją – Žalgirio mūšio datą – Pirmojo sektoriaus nuteistieji sutiko su patriotinėmis dainomis, tarmiškais pasakojimais, taip pat buvo pristatytas ir vieno nuteistojo tapytas paveikslas „Vytautas Didysis“.

 

Žalgirio mūšio apžvalgą ir reikšmę nuteistiesiems trumpai priminė Resocializacijos skyriaus vyriausiasis specialistas, istorijos bakalauro bei kultūros civilizacijų sampratos magistras - Dainius Čekauskas. Nuteistieji klausė drąsiausių pasakorių įskaitytų pasakojimų aukštaičių bei žemaičių tarmėmis. Tarmiškų pasakojimų įrašus pristatė teatralizuoti veikėjai – Aukštaitė Onutė ir Žemaitis Vincė. Taip kartu buvo paminėti ir Lietuvos tarmių metai. Nuteistieji buvo pakviesti pritarti lietuvių liaudies dainoms.

 

Antrajame sektoriuje surengtas protų mūšis. Pirmasis protmūšio klausimas „Kelintais metais vyko Žalgirio mūšis?“ buvo sutiktas juoku, juk visi esame girdėję apie šį mūšį, kuris laikomas svarbiausia pergale visame LDK gyvavimo laikotarpyje. Tačiau lengvas buvo tik pirmasis protų mūšio klausimas. Kitos protmūšio užduotys reikalavo ne tik didžiulio žinių bagažo istorijos, geografijos, mitologijos, meno ir tiksliųjų mokslų srityse, bet ir greitos reakcijos bei netradicinio mąstymo. Daugiausiai iššūkių ir emocijų dalyviams sukėlė „grandinėlės“ užduotis, kurioje iškart pateikiama 4 tarpusavy ryšio neturintys klausimai ir atsakymai skiriasi tik viena raide, o entuziastingai nusiteikę renginio žiūrovai sunkiai valdėsi garsiai neišsakę savo spėjimų.

 

Trečiojo sektoriaus nuteistieji taip pat paminėjo Žalgirio mūšio dieną. Lengvosios ir paprastosios grupės nuteistieji dalyvavo surengtoje istorinėje viktorinoje.

 

 

 
 
Informacija atnaujinta 2022 m. liepos 18 d. 16:51
 

AKTUALU!

INFORMACIJA DĖL PASIMATYMŲ(nuteistųjų giminėms ir artimiesiems)

Pasimatymų biurų telefono nr.

Pirmasis sektorius (8 346) 56303

Antrasis sektorius (8 346) 56489

Trečiasis sektorius (8 346) 56288

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?