Kontaktai

Pravieniškių g. 5, Pravieniškių k., LT-56369 Kaišiadorių r., Lietuvos Respublika

Tel. +370 346 67 007

Faks. +370 346 56 313

El. paštas: pravieniskes@kalejimai.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama.

LIETUVOS KALĖJIMŲ TARNYBOS PASITIKĖJIMO TELEFONAS 

 (8 5) 271 9022

pasitikejimas@kalejimai.lt

 

Naujienos

Savanoriai padeda kuriamo Pravieniškių 1-ojo kalėjimo Dienos centrui

2023-06-12

Atlikdamas laisvės atėmimo bausmę žmogus nepasidaro geresniu, ypač žmogus kenčiantis nuo priklausomybių. Tam reikia profesionalių specialistų darbo ir pastangų. Kaip pasikeitę nuteistieji grįš į visuomenę, priklauso ir nuo pačios visuomenės narių, todėl įkalinimo įstaigose yra labai naudinga savanorių veikla.

 

Savanoriai, atėję į laisvės atėmimo įstaigas, bausmę atliekančiuosius pažįsta visiškai iš kitos, žmogiškosios pusės. Siekiant nuteistųjų resocializacijos, svarbus ir tarporganizacinis darbuotojų bendradarbiavimas, keitimasis informacija, darbo patirtimi. Tuo tikslu Lietuvos kalėjimų tarnybos Pravieniškių 1-ojo kalėjimo resocializacijos skyriaus specialistė Renata Ašipauskienė ir Kauno kalėjimo vyriausioji socialinė darbuotoja Inga Bradūnienė dalyvavo susitikime su įkalinimo įstaigose besilankančiais savanoriais, pasidalino savo įžvalgomis, planais, kaip sustiprinti bendradarbiavimą tarp įstaigų ir savanorystę atliekančių asmenų, kaip patiems darbuotojams užmegzti glaudesnį ryšį su nuteistaisiais ir savanoriais.

 

Birželio 10 d. Kaune vyko nevyriausybinės organizacijos „Prirašytos rankos“ savanorių, padedančių laisvės atėmimo bausmę atliekantiems asmenimis keisti gyvenimus, leidinio pristatymas. Knygoje ‚Įkalinti ar įgalinti“ aprašytos su nuteistaisiais bendraujančių savanorių mintys, jų atliekami darbai bei pačių nuteistųjų nuomonė ir požiūris į besilankančius savanorius. Pastebėta, kad tokie vizitai nuteistuosius nuteikia pozityviai: atsiranda pasitikėjimas, vystosi bendravimas. Nuteistiesiems labai aktualu, kad vienas iš savanorių Marius taip pat yra atlikęs laisvės atėmimo bausmę, nuo paauglystės ilgą laiką vartojo psichiką veikiančias medžiagas, tačiau sugebėjo atsitiesti ir šiuo metu savo gyvenimiška patirtimi, išgyvenimais dalijasi su kitais.

 

„Jei sugebėjau aš pakilti, gali ir tu“, - šie skambūs žodžiai labai tinka kuriamą Pravieniškių 1-ojo kalėjimo Dienos centrą lankysiantiems asmenims. Pravieniškių 1-ojo kalėjimo Resocializacijos skyriaus specialistė R. Ašipauskienė aptarė bendradarbiavimo su savanoriais galimybes, jų pagalbos reikalingumą būsimiems Dienos centro lankytojams.

 
 
Informacija atnaujinta 2023 m. birželio 12 d. 12:34