Kontaktai

Pravieniškių g. 5, Pravieniškių k., LT-56369 Kaišiadorių r., Lietuvos Respublika

Tel. +370 346 67 007

Faks. +370 346 56 313

El. paštas: pravieniskes@kalejimai.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama.

LIETUVOS KALĖJIMŲ TARNYBOS PASITIKĖJIMO TELEFONAS 

 (8 5) 271 9022

pasitikejimas@kalejimai.lt

 

Naujienos

Pravieniškių 1-asis kalėjimas bendradarbiaus su LSU

2023-05-29

Lietuvos kalėjimų tarnybos Pravieniškių 1-ame kalėjime lankėsi delegacija iš Lietuvos sporto universiteto (toliau - LSU) – kalėjime viešėjo sporto ir partnerystės prorektorius doc. dr. Vidas Bružas, mokslo prorektorius prof. dr. Edmundas Jasinskas ir Komunikacijos ir rinkodaros skyriaus direktorius Žilvinas Slauskis.

Atvykusiems svečiams buvo pristatytas Pravieniškių 1-asis kalėjimas, jo infrastruktūra, vykdoma nuteistųjų resocializacija, taikomos priemonės, pristatytas bandomasis pagal norvegų sukurtą metodiką įgyvendinamas TOG padalinys bei jo specifika, diegiamas Dinaminio saugumo modelis. Universiteto atstovai informuoti, kad kalėjimas yra bandomasis, paaiškinta, kuo jis skiriasi nuo kitų šalies laisvės atėmimo vietų.

Svečius labiausiai domino galimybės vystyti sporto ir sveikos gyvensenos veiklą kalėjime, propaguoti universiteto idėjas tarp nuteistųjų.

Delegacijos atstovai taip pat domėjosi galimybėmis vystyti Europos Sąjungos fondų finansuojamus projektus, universiteto studentų praktika kalėjime ir nuteistųjų studijomis LSU. Resocializacijos skyriaus vadovas Dainius Čekauskas ir šio skyriaus vyriausiasis specialistas Marius Jokubauskas, koordinuojantis Užimtumo specialistų grupės veiklą, atsakė į svečių užduotus klausimus bei supažindino su keliamais uždaviniais nuteistųjų resocializacijos srityje.

Per susitikimą sutarta kartu su universitetu vykdyti edukacinius užsiėmimus nuteistiesiems sporto ir sveikos gyvensenos temomis. Su LSU atstovais vizito metu taip pat aptarta galimybė oficialiai pristatyti bausmių vykdymos sistemos pareigūno profesiją universiteto bendruomenei ir studentams, raginant su tuo sieti savo ateitį, akcentuotas šios aukštosios absolventų kompetencijos bei fizinio pasirengimo tinkamumas tampant Resocializacijos skyriaus kontaktiniais pareigūnais arba saugumo valdymo skyriaus pareigūnais, kitais bausmių vykdymo sistemos darbuotojais.

Nutarta nuolat komunikuoti, dalyvauti abiejų įstaigų renginiuose ir keistis naudinga informacija.

 
 
Informacija atnaujinta 2023 m. gegužės 29 d. 11:28