Kontaktai

Pravieniškių g. 5, Pravieniškių k., LT-56369 Kaišiadorių r., Lietuvos Respublika

Tel. +370 346 67 007

Faks. +370 346 56 313

El. paštas: pravieniskes@kalejimai.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama.

LIETUVOS KALĖJIMŲ TARNYBOS PASITIKĖJIMO TELEFONAS 

 (8 5) 271 9022

pasitikejimas@kalejimai.lt

 

Naujienos

Pravieniškėse lankėsi Norvegijos karalystės profesinių sąjungų ir valstybinių institucijų atstovai

2023-05-29

Lietuvos kalėjimų tarnybos Pravieniškių 1-ame kalėjime su vizitu lankėsi Norvegijos karalystės profesinių sąjungų ir valstybinių institucijų, kuruojančių vykdomą projektinę veiklą Lietuvoje, atstovai (Sjur Grinde, Elisabeth Hopteigen, Raymond Nilsen, Jan Arve Blom, Tom Svarva, Marius Andersen, Gunnar Nesse, Torunn Hasler). Susitikime taip pat dalyvavo Pravieniškių 1-ajame ir 2-ajame kalėjimuose veikiančių profsąjungų bei administracijos atstovai.

 

Kauno apskrities policijos ir kitų darbuotojų profesinei sąjungai ir profesinei sąjungai „Solidarumas“ atstovavo Dainius Čekauskas, Zurab Sopromadze, Marius Jokubauskas ir Odeta Šakėnaitė. Per susitikimą aptartos profesinių sąjungų veiklos gairės ir metodai Lietuvoje, pasidalyta gerąja praktika. Norvegijos profsąjungų atstovai domėjosi kolektyvinių sutarčių sudarymu Lietuvos kalėjimų tarnyboje ir Lietuvoje, kylančiomis problemomis bei sunkumais, siekiant konstruktyvaus socialinio dialogo. Plačiai aptarta vadinamojo „mobingo“ sąvoka ir šio reiškinio buvimas, kovos su juo metodai. Norvegijos kolegos pristatė Lietuvoje dar mažai žinomą „aberacijos“ sąvoką, Norvegijos bausmių vykdymo sistemoje įdiegtą duomenų bazę aberacijos atvejams fiksuoti.

 

Kauno apskrities policijos ir kitų teisėsaugos darbuotojų profesinės sąjungos atstovas Dainius Čekauskas pristatė socialinio dialogo situaciją ir tolesnius lūkesčius, atsakė į gausiai svečių užduotus klausimus. Taip pat pristatyta profesinės sąjungos „Solidarumas“ veikla ginant darbuotojų ir pareigūnų teises, išskirtinai moterų teises bausmių vykdymo sistemoje. Su Norvegijos kolegomis sutarta nuolatos dalintis patirtimi bei bendrauti iškylant klausimams, sutarta draugiškai naudoti šios Skandinavijos šalies sukauptą didelę profsąjungų ir socialinio dialogo patirtį.

 

Užsienio kolegos negailėjo gerų žodžių Pravieniškių atstovams už pasiektą progresą konstruktyviai sprendžiant tarnyboje kylančias su darbo sąlygomis ir darbuotojų bei pareigūnų teisėmis susijusias problemas.

 

 
 
Informacija atnaujinta 2023 m. gegužės 29 d. 11:37