Kontaktai

Pravieniškių g. 5, Pravieniškių k., LT-56369 Kaišiadorių r., Lietuvos Respublika

Tel. +370 346 67 007

Faks. +370 346 56 313

El. paštas: pravienpn-ak@pravienpn-ak.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama.

 

Esant nesklandumams, jungiantis prie tarnybinio elektroninio pašto, kreipkitės į Veiklos organizavimo skyriaus specialistą.

Naujienos

Pradėjo veikti nuteistųjų rankomis suremontuotas Socialinio ugdymo centras

2022-08-02

Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos Pirmajame sektoriuje simboliškai perkirpus juostelę, atidarytas Socialinio ugdymo centras.

 

Socialinio ugdymo centras - viena iš Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos Pirmojo sektoriaus socialinės reabilitacijos formų, kurio veikla skirta nuteistiesiems , bausmės atlikimo metu baustus už psichiką veikiančių medžiagų vartojimą, atliekančius bausmę drausmės grupės sąlygomis ir motyvuotus keisti rizikingą savo elgesį, tai yra, į šių asmenų dvasinį, psichologinį, bei socialinį ugdymą, o taip pat ir jų pozityvų užimtumą. Pagrindinis šio centro veiklos principas – kurti pozityvią aplinką, mažinančią žalingą laisvės atėmimo vietos poveikį nuteistojo asmenybei bei skatinančią keisti gyvenimo būdą ir elgesį, o taip pat stiprinančią nuteistųjų motyvaciją prasmingai išnaudoti bausmės laiką bei vykdyti psichiką veikiančių medžiagų prevenciją.

 

Nuteistieji patys entuziastingai ruošėsi centro atidarymui, remontavo, tvarkė ir puošė patalpas. Visi susirinkusieji turėjo galimybę apžiūrėti atliktų darbų rezultatus.

 

Atidaryme dalyvavo Kalėjimų departamento ir įstaigos administracijos vadovai, nuteistieji, kurie pasiryžo žengti pirmąjį žingsnį teigiamų pokyčių linkme.

 

Pasveikinimo bei padrąsinimo žodžius nuteistiesiems tarė Resocializacijos specialistė, dirbanti Antrojo sektoriaus Priklausomybių centre. Ji patarė po mažą žingsnelį pradėti keistis nuo savęs, pirmiausiai reikia suprasti, jog alkoholizmas yra liga, kurią reikia gydyti ir tam reikalinga specialistų pagalba. Pasiryžusiems reikia suprasti ir ieškoti tų žmonių, kurie gali padėti, keisti požiūrį į gyvenimą ir po mažą laiptelį lipti aukštyn bandant atsikratyti priklausomybių. Anot Pirmojo sektoriaus Resocializacijos skyriaus vyriausiojo specialisto Dainiaus Čekausko: „Jūs nesate atstumtieji ar užmiršti, jūs esate tokie patys žmonės, kuriems tiesiog reikia pagalbos, jūs panorote kažką keisti, daryti ir buvote išgirsti“.

 

Kalėjimų departamento ir įstaigos administracijos atstovai palinkėjo visiems stiprybės, nepalūžti sunkiame sveikimo kelyje, parodė jog pasitiki šiais gerais žmonių norais, užmojais ir ketinimais siekti kitokio gyvenimo.

 
 
Informacija atnaujinta 2022 m. rugpjūčio 2 d. 12:36
 

AKTUALU!

INFORMACIJA DĖL PASIMATYMŲ(nuteistųjų giminėms ir artimiesiems)

Pasimatymų biurų telefono nr.

Pirmasis sektorius (8 346) 56303

Antrasis sektorius (8 346) 56489

Trečiasis sektorius (8 346) 56288

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?