Kontaktai

Pravieniškių g. 5, Pravieniškių k., LT-56369 Kaišiadorių r., Lietuvos Respublika

Tel. +370 346 67 007

Faks. +370 346 56 313

El. paštas: pravieniskes@kalejimai.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama.

LIETUVOS KALĖJIMŲ TARNYBOS PASITIKĖJIMO TELEFONAS 

 (8 5) 271 9022

pasitikejimas@kalejimai.lt

 

Naujienos

Nuteistieji dalyvavo Lietuvos liaudies buities muziejaus renginyje ,,Amatų dienos- Sekminių kermošius“

2023-05-30

Lietuvos kalėjimų tarnybos Pravieniškių 1-ojo kalėjimo atviro tipo bausmės atlikimo vietos šeši nuteistieji ir trys darbuotojai lankėsi Lietuvos liaudies buities muziejuje Rumšiškėse, Kaišiadorių rajone.

 

Šis muziejus - didžiausias pagal plotą (195 ha) etnografijos muziejus po atviru dangumi Europoje, pristatantis XVIII a. pabaigos – XX a. pirmosios pusės Dzūkijos, Aukštaitijos, Suvalkijos, Žemaitijos bei Mažosios Lietuvos gyventojų buitį, darbus, tradicijas, amatus, kultūrą.

 

Dalyviai aplankė muziejaus centre esantį miestelį su Švč. Mergelės Marijos Gimimo bažnyčia, dalyvavo Sekminių mišiose.

 

Vėliau visi dalyvavo Sekminių kermošiuje: mokėsi kepti ant iešmo bandeles, stebėjo žvakių liejimą, peilių galandimą, pynimą iš vytelių, molio, medžio, gintaro apdirbimą bei domėjosi kitais amatais.

 

Išvykos pabaigoje apsilankyta muziejaus dvare, kuris 1987 m. buvo perkeltas iš Kėdainių rajono ir buvo vadinamas Aristavėlės dvaru. Dvaro preliudija - pievoje besiganantys gražuoliai žirgai ir didingi šimtamečiai ąžuolai, su didžiausia pagarba ir rūpesčiu aptverti tvorelėmis. Dvaro darbuotoja aprodė visus kambarius, nuostabų valgomąjį, dekoruotą freskomis, palėpę. Greta dvaro yra ir svirnas, kurio pirmame aukšte buvo galima susipažinti su medžioklės trofėjais.

 

Ši edukacinė išvyka, siekianti gerinti nuteistųjų socialinę reabilitaciją prieš jiems grįžtant į visuomenę, buvo puiki proga susipažinti su unikaliu vieninteliu tokiu dvaru Lietuvoje, atstovaujančiu medinei architektūrai.

 

 
 
Informacija atnaujinta 2023 m. gegužės 30 d. 14:04