Kontaktai

Pravieniškių g. 5, Pravieniškių k., LT-56369 Kaišiadorių r., Lietuvos Respublika

Tel. +370 346 67 007

Faks. +370 346 56 313

El. paštas: pravieniskes@kalejimai.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama.

LIETUVOS KALĖJIMŲ TARNYBOS PASITIKĖJIMO TELEFONAS 

 (8 5) 271 9022

pasitikejimas@kalejimai.lt

 

Naujienos

Knyga „Mes, nuteistieji“ - inspiracija kuriamam dienos centrui

2023-06-01

Norint geriau suprasti nuteistuosius ir sukurti geresnius santykius, labiau jiems padėti savo darbais ir suteikta pagalba, keli Lietuvos kalėjimų tarnybos Pravieniškių 1-ojo kalėjimo Resocializacijos skyriaus darbuotojai lankėsi Kauno arkivyskupijos Caritas organizuotame knygos „Mes, nuteistieji“ pristatyme. Čia įgytas žinias specialistai tikisi panaudoti naujai kuriamame Dienos centre atviro tipo bausmės atlikimo vietoje priklausomybių turintiems nuteistiesiems, kur asmenys yra patys jautriausi ir pažeidžiamiausi.

Šiame leidinyje pateikiami keleto nuteistųjų istorijos ir jų išgyvenimai vaikystėje, patekus į kalėjimą ir grįžus į laisvę. Kiekvieno atvejis yra skirtingas ir unikalus. Žmogus, kuris nors ir priėmė gyvenime tam tikrus neteisingus sprendimus, yra taip pat žmogus vertas laimingo gyvenimo, šviesios ateities, dėmesio ir meilės. Knygos tikslas yra parodyti visuomenei, kad nuteistieji taip pat yra žmonės su savo džiaugsmu ir skausmu, jog tai padėtų pažvelgti giliau, už žmogaus nusikaltimo, nors dalele suprasti nusikaltusįjį. Tikimasi, kad knygos viešinimas ir sklaida padės keisti visuomenės nuostatas apie nuteistuosius. Sutarta, kad artimiausiu metu Kauno arkivyskupijos Caritas darbuotojai knygą pristatys ir Pravieniškių 1-ojo kalėjimo atviro tipo bausmės nuteistiesiems.

Nuteistųjų socialinė reabilitacija, jų integracija į visuomenę ir darbo rinką, suteikiant reikiamas žinias ir gebėjimus, užimtumo didinimas - vienos iš pagrindinių Lietuvos kalėjimų tarnybos darbuotojų funkcijų. Būtent šie darbuotojai yra pirmoji grandis, kuri savo gebėjimais gali paskatinti ir motyvuoti nuteistuosius formuoti nuostatas. Visgi prakalbinti nuteistuosius ir paskatinti juos atsiverti, įgyti pasitikėjimo yra nelengva. Negalima pakeisti praeities, tačiau galima investuoti gebėjimus ir žinias į nuteistųjų ateitį, kad joje būtų kuo daugiau teigiamo pokyčio.

 
 
Informacija atnaujinta 2023 m. birželio 1 d. 11:20