Kontaktai

Pravieniškių g. 5, Pravieniškių k., LT-56369 Kaišiadorių r., Lietuvos Respublika

Tel. +370 346 67 007

Faks. +370 346 56 313

El. paštas: pravieniskes@kalejimai.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama.

LIETUVOS KALĖJIMŲ TARNYBOS PASITIKĖJIMO TELEFONAS 

 (8 5) 271 9022

pasitikejimas@kalejimai.lt

 

Naujienos

Aplankytos nevyriausybinės organizacijos

2023-06-08

Siekiant nuteistųjų socialinės integracijos, ryšių užmezgimo su jiems reikalingą socialinę pagalbą teiksiančiomis organizacijomis bei pozityvaus užimtumo, Lietuvos kalėjimų tarnybos Pravieniškių 1- ajame kalėjime atviro tipo bausmės atlikimo vietoje esantiems nuteistiesiems buvo organizuota pažintinė išvyka į Kauno mieste veikiančias nevyriausybines organizacijas: Krikščioniškąjį labdaros fondą ,,Tėvo namai“ ir bendruomenės centrą ,,KINAS Panemunė“.

Pirmiausia buvo aplankytas Šančiuose veikiantis Krikščioniškasis labdaros fondas ,,Tėvo namai“, kuris daug metų suteikia pastogę neturintiems kur gyventi ir kaip įsitvirtinti laisvėje asmenims. Krikščioniškasis labdaros fondas ,,Tėvo namai“ dirba su iš įkalinimo įstaigų išėjusiais asmenimis ir teikia jiems visapusišką pagalbą: nuo dokumentų tvarkymo, teisinių klausimų iki moralinio palaikymo ar laikino apgyvendinimo. Apie tai išsamiau per susitikimą nuteistiesiems papasakojo juos pasitikęs fondo vadovas. Vizitas buvo ypač svarbus nuteistiesiems, kurie po 30 metų praleistų įkalinimo įstaigoje ieškojo gyvenamos vietos laisvėje. 

Išvykos metu taip pat aplankytas bendruomenės centras ,,KINAS Panemunė“, kuris įsikūręs Panemunėje, mediniame renovuojamame name. Nuteistieji išgirdo apie organizacijos įsikūrimo istoriją, čia vykstančias bendruomenines veiklas ir bendravo su aktyviai už aplinkos išsaugojimą pasisakančiu bendruomenės centro vadovuGiedriumi Buču.

Nuteistieji per išvyką praplėtė akiratį bendraudami su įvairiais žmonėmis ir savo darbu prisidėjo prie bendruomenės centro gerbūvio gerinimo - savanoriškai kartu su darbuotojais tvarkė „KINAS Panemunė“ patalpas: remontavo medines kėdes, genėjo medelius, persodino augalus, valė patalpas. Tokie bendri darbai nuteikia pozityviai, gerina darbuotojų ir nuteistųjų bendravimą, sukuria artimesnį ryšį. Tai yra labai svarbu vykdant nuteistųjų resocializaciją. Išvyką organizavusi Resocializacijos skyriaus specialistų komanda - socialinė darbuotoja Inga Bradūnienė, užimtumo specialistė Renata Ašipauskienė ir psichologas Romas Radzevičius - su nevyriausybinėmis organizacijomis aptarė esamą bendradarbiavimą ir galimybes didesniam nuteistųjų įsitraukimui į organizacijų veiklas. Ypač išvyka džiaugėsi nuteistasis, kuris po 30 metų praleistų įkalinimo įstaigoje, pirmą kartą išvydo Kauną ir stebėjosi savo gimtojo miesto grožiu.

Tokie susitikimai su reikiamą socialinę paramą ir pagalbą teikiančiomis nevyriausybinėmis organizacijomis palengvina nuteistųjų socialinę integraciją, padeda pasirengti išėjimui iš laisvės atėmimo bausmės atlikimo vietos ir gyvenimui laisvėje.

 
 
Informacija atnaujinta 2023 m. birželio 8 d. 12:47