Kontaktai

Pravieniškių g. 5, Pravieniškių k., LT-56369 Kaišiadorių r., Lietuvos Respublika

Tel. +370 346 67 007

Faks. +370 346 56 313

El. paštas: pravieniskes@kalejimai.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama.

Naujienos

Antrojo sektoriaus nuteistieji paminėjo Joninių šventę

2022-06-28

Birželio 23 d. Antrajame sektoriuje buvo švenčiamos Joninių išvakarės. Renginys sulaukė ypatingo nuteistųjų susidomėjimo. Joninės, dar kitaip vadinamos Rasos, žymi ilgiausią metų dieną ir trumpiausią naktį. Nors šventė buvo sukrikščioninta, senieji papročiai liko tie patys. Džiugu, kad ir atlikdami laisvės atėmimo bausmę nuteistieji neatitrūksta nuo liaudyje giliai įsišaknijusių tradicijų. Puikus oras, pakili nuotaika ir artėjančių įvairių rungčių jaudulys užvaldė visus nuteistuosius, susirinkusius švęsti Jonines. Šiais metais Joninės vyko su šokinėjimu per laužą. Ugniai degant pasidžiaugiama atliktais darbais, išsakomos ateities viltys, lūkesčiai. Laužas simbolizuoja sveikatą ir laimę šeimyniniame gyvenime, todėl nuteistieji buvo kviečiami prie laužo susitelkiant į bendruomeniškumą, buvo ir paparčio žiedai, ir tradicija tapusios sporto rungtys, kurios suteikė nuteistiesiems pliūpsnį gerų emocijų.

Šventė prasidėjo Jonų sveikinimu, vėliau vyko muzikinė viktorina, kurioje dalyvavo net 51 komanda. Vyko lauko smiginio turnyras, baudų ir tritaškių turnyras, šachmatų turnyras, futbolo snaiperis, estafetės, o šventę vainikavo koncertas. Tokios šventės skatina labiau domėtis senaisiais papročiais, puoselėti tradicijas. Būdami šventinėje aplinkoje, nuteistieji gali labiau atsipalaiduoti ir patirti gerų emocijų.

 
 
Informacija atnaujinta 2022 m. birželio 28 d. 10:42