Naujienos

Tarpinstitucinis pasitarimas

Vienas iš Probacijos tarnybos pareigūnų prioritetų - klientų užimtumas. Ne nuostabu, kad ypatingas dėmesys skiriamas jaunimui, todėl 2019 m. lapkričio 20 d. Lietuvos probacijos tarnybos Kauno regiono skyriuje, veikiančiame Vilkaviškio m., inicijuotas trijų institucijų pasitarimas, kuriame dalyvavo Probacijos tarnybos pareigūnės, Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos projekto „Judam“ koordinatorė bei Užimtumo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Kauno klientų aptarnavimo departamento Marijampolės jaunimo užimtumo skyriaus vyr. specialistė.

Pasitarimo metu koordinatorė pristatė projektą „Judam“ bei paprašė informuoti apie šio projekto veiklas Probacijos tarnybos registre esantį jaunimą iki 29 m. amžiaus, neturintį užimtumo (nedirbančius ir nesimokančius, nesiregistruojančius Užimtumo tarnyboje), pakviesti dalyvauti projekte. Koordinatorė maloniai prisiminė „sėkmės istorijas“, kuomet niekuo nesidominčius jaunus žmones „uždegė“ noru mokytis, nešvaistyti savo laiko nieko neveikiant ir kažko ypatingo laukiant, nededant pastangų. Džiugu, kad tokio jaunimo prižiūrimųjų tarpe Vilkaviškio r. yra nedaug, tačiau kiekvienas klientas yra svarbus ir privalo sugebėti ne tik pasirūpinti savimi, buitimi, sąžiningai užsidirbti, tačiau ir atrasti savo stipriąsias savybes, kurias išnaudojant būtų įmanoma susirasti mėgstamą darbą, įgyti pasitikėjimo savimi kaip asmenybe - „ Darbas mus išlaisvina iš trijų didžių blogybių: nuobodulio, nedorybės ir skurdo.“ – Volteras.

Užimtumo tarnybos vyr. specialistė pristatė atstovaujamos tarnybos teikiamas paslaugas, šiuo metu paklausiausias specialybes, kvalifikacijos įgijimo galimybes.

Pasitarimo metu gauta informacija vertinga vykdant prižiūrimų asmenų resocializaciją, parenkant kiekvienam asmeniui jam tikslingas ir naudingas priemones. Kauno regiono skyriaus, veikiančio Vilkaviškio r. savivaldybės teritorijoje, duomenų registre 13 procentų darbingo amžiaus prižiūrimųjų neturi oficialaus užimtumo ir neregistruoti kaip beieškantys darbo, todėl tarnybai tenka nemenkas iššūkis sumotyvuoti šiuos klientus įteisinti savo užimtumą arba susirasti darbą. Džiugu, kad ir kitos institucijos taip pat prisideda prie bendro tikslo.

Informacija atnaujinta 2019 m. gruodžio 30 d. 11:55

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Įvykių kalendorius

 
2020 m. lapkritis
 
P
A
T
K
P
Š
S
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
Visi renginiai ir įvykiai

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos