Naujienos

Tęsiasi susitikimai su į laisvę ketinamomis išleisti nuteistosiomis

2020-10-05

     Panevėžio teritorinės ligonių kasos (Panevėžio TLK) specialistai, pernai pakviesti prisidėti prie Panevėžio pataisos namuose vykdomos Teisinio ir socialinio švietimo programos, dalyvavo jau ketvirtame susitikime su bausmę šioje įstaigoje atliekančiomis moterimis, kurioms iki bausmės atlikimo pabaigos liko visai nedaug.

Susitikimų tikslas – į laisvę planuojamas išleisti nuteistąsias supažindinti su sveikatos apsaugos sistema, privalomojo sveikatos draudimo (PSD) svarba ir galimybėmis, kad uždariusios pataisos namų duris jos lengviau orientuotųsi toje sistemoje ir žinotų, kokias sveikatos priežiūros paslaugas galima gauti apsidraudus PSD, kodėl reikia rūpintis šio draudimo nepertraukiamumu ir kt.

           Pasiklausyti Panevėžio TLK atstovių susirinko 15 moterų.

    Panevėžio TLK Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Sigita Paulauskienė papasakojo susitikimo dalyvėms, kokių patirčių turi gyventojai, apsilankantys ligonių kasos Gyventojų aptarnavimo skyriuje, kuriais atvejais jie yra nukentėję dėl nežinojimo, kaip reikėtų elgtis, kad panašių problemų išvengtume.

     S. Paulauskienė informavo, kad norint gauti nemokamai Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis apmokamas sveikatos priežiūros paslaugas, pirmiausia reikia įgyti PSD, o tada prisirašyti prie kurio nors šeimos gydytojo. Specialistė paaiškino, kokiais būdais galima įgyti PSD, kuriais atvejais, tapus draustam valstybės lėšomis, reikia atvykti į ligonių kasą, kaip rūpintis savo PSD, kad jis būtų nepertraukiamas. Viešnia kvietė moteris nepabijoti atvykti į ligonių kasą, jei atsiras kokių nors neaiškumų, susijusių su PSD ar sveikatos priežiūros paslaugų gavimo tvarka, nes gyventojams patiems teisingai išsiaiškinti teisės aktus ne visada yra paprasta.

     Panevėžio TLK atstovė pasakojo, kas yra papildomas mėnuo sveikatos draudime, į ką atkreipti dėmesį, kai PSD nustoja galioti, ką būtina įsigyti vykstant į kitas Europos Sąjungos ar Europos ekonominės erdvės šalis ir kaip naudotis įsigyta Europos sveikatos draudimo kortele, kad vėliau netektų atlyginti žalos, padarytos PSDF biudžetui.

Moterims aiškinta odontologijos paslaugų teikimo, dantų protezavimo paslaugų kompensavimo PSDF biudžeto lėšomis tvarka, kokia tvarka išrašomi siuntimai į specialistų konsultacijas, skiriami tyrimai, kaip galima rinktis gydymo įstaigas, kada sveikatos priežiūros paslaugos gali būti mokamos.

     Paskaitoje kalbėta ir apie kitus atvejus, kada padaroma žala PSDF biudžetui – smurtines veikas, eismo įvykius (kai neturima transporto priemonės civilinės atsakomybės privalomojo draudimo ar pažeidžiamos šio draudimo sąlygos). Akcentuota: jei už nukentėjusiųjų gydymą apmoka ligonių kasos, kaltininkams tenka apmokėti šių asmenų gydymo išlaidas, t. y. atlyginti PSDF biudžetui padarytą žalą. Ji išieškoma ir gavus sveikatos priežiūros paslaugas per papildomą mėnesį, jei asmuo iki to mėnesio pabaigos netampa apdraustu PSD.

     Moterims suteikta informacijos, kas gali dalyvauti prevencinėse programose, kaip tai padaryti, kokia yra šių programų nauda. Taip pat išdėstyta, koks svarbus solidarumo principas PSD sistemoje, kad mažai pajamų turintys ir valstybės lėšomis apdrausti asmenys susirgę galėtų gauti visas reikiamas, neretai brangiai kainuojančias gydymo paslaugas.

Susitikimo dalyvės domėjosi dantų protezavimo valstybės lėšomis galimybėmis ir kt.

     Panevėžio TLK specialistai atsakė į užduotus klausimus, papildomos informacijos moterims siūlė paieškoti atneštuose ligonių kasų lankstinukuose ar Valstybinės ligonių kasos išleistuose bukletuose „Aš tik noriu paklausti, arba kas dažniausiai rūpi pacientams“.

     Panevėžio pataisos namai – moterų įkalinimo įstaiga, kurioje bausmę atlieka nuteistosios iš visos Lietuvos. Užsiėmimuose dalyvauja moterys, kurioms iki bausmės pabaigos likę 3 mėn. arba likę 1–1,5 mėn. iki galimybės taikyti LR bausmių vykdymo kodekso 157 straipsnį (Lygtinis paleidimas iš pataisos įstaigos).

 

     Bendra Panevėžio teritorinių ligonių kasų ir Panevėžio pataisos namų informacija

 

 

 
 
Informacija atnaujinta 2020 m. spalio 5 d. 15:15
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos